WNIOSKI o oszacowanie szkód spowodowanych niekorzystnymi zjawiskami meteorologicznymi

30 lipca 2021 |
Katarzyna Frasunkiewicz
Powiększ zdjęcie

W związku z wcześniejszym komunikatem dotyczącym strat spowodowanych nawalnym deszczem, huraganem i gradem prosimy o składanie wniosków o oszacowanie szkód spowodowanych przez ww. zjawiska w uprawach, w których szkoda objęła co najmniej 30% powierzchni danej uprawy, w nieprzekraczalnym terminie do 10 sierpnia 2021 r.

Powierzchnia wszystkich upraw we wniosku o oszacowanie strat musi być zgodna z danymi deklarowanymi do ARiMR o przyznanie płatności w ramach wsparcia bezpośredniego na rok 2021.

Jednocześnie nadmieniamy, że obecnie nie ma informacji w sprawie ustanowienia programu pomocy dla podmiotów, które poniosły szkody w gospodarstwach rolnych lub rybackich spowodowane wystąpieniem w 2021 roku suszy, huraganu, gradu, deszczu nawalnego, przymrozków wiosennych lub powodzi.

Wnioski o oszacowania szkód należy składać w formie pisemnej w Referacie Ochrony Środowiska Rolnictwa i Ewidencji Gospodarczej w Urzędzie Miejskim w Kowalewie Pomorskim, biuro nr 21, w godzinach pracy Urzędu tj.: poniedziałek, środek czwartek od 7.00 – 15.00, wtorek od 7.00 – 16.00, piątek od 7.00 – 14.00

Pliki do pobrania

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF