„Budowa kompleksu rekreacji i aktywności międzypokoleniowej w miejscowości Kowalewo Pomorskie”

4 sierpnia 2021 |
Ewa Dąbkowska
Powiększ zdjęcie

W dniu 28 lipca br. Burmistrz Miasta Jacek Żurawski oraz Skarbnik Gminy Magdalena Górna podpisali umowę na realizację projektu pn. „Budowa kompleksu rekreacji i aktywności międzypokoleniowej w miejscowości Kowalewo Pomorskie” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, które w oparciu o unijne środki PROW wspiera rozwój infrastruktury wiejskiej oraz odnowę wsi, przyczyniając się do poprawy warunków życia i rozwoju lokalnej przedsiębiorczości.

O wsparcie przedsięwzięć z zakresu kształtowania przestrzeni publicznej mogły ubiegać się samorządy gmin wiejskich, a także miejsko-wiejskich i miejskich liczących poniżej 5 tysięcy mieszkańców.

Pozyskane przez nas środki pochodzą z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 i wynoszą 500.000,00 zł.

Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu w Kowalewie Pomorskim powstanie atrakcyjny i ogólnodostępny SKATEPARK, strefa fitness wyposażona w trampoliny zewnętrzne oraz siłownię zewnętrzną, zostanie zamontowana ławka solarna, planowane jest ustawienie altan drewnianych z ławkami i stołami a także leżaków zewnętrznych oraz aranżacja zieleni. Przewiduje się również montaż gier planszowych stojących i malowanych na terenie utwardzonym oraz zamontowanie żagli przeciwsłonecznych.

Przewidywany termin zakończenia zadania to grudzień 2021 r.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF