Sukcesy w kolarskiej lidze Uczniowskich Klubów Sportowych

15 września 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Bardzo dobrą passę kontynuują zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, którzy w miniony weekend wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego.

W sobotę 11 września br. do rywalizacji w Świeciu nad Osą przystąpiła jedenastoosobowa reprezentacja „biało – niebieskich”. Świetnie spisały się nasze dziewczęta: w kategorii żakini Jagoda Dębińska wywalczyła 2. miejsce, 6. była Amelia Falkowska. Nasza młodziczka Wiktoria Nowakowska po finiszu z grupy wywalczyła 2. miejsce, tuż za podium finiszowała Martyna Lewandowska, a 10 miejsce zajęła Dominika Lewandowska (wszyscy SP Wielkie Rychnowo).

Wśród żaków Dawid Lewandowski (SP Pluskowęsy) wywalczył 5 miejsce, a Wojciech Matuszkiewicz (SP Wielka Łąka) był 6, a Remigiusz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo) 16. Nasi młodzicy także zaliczą swój start do udanych: Konrad Ostrowski był 8., Michał Dąbrowski 11., a Franciszek Błaszkiewicz 17. (wszyscy SP Wielkie Rychnowo).

Następnego dnia nasi zawodnicy z sukcesami walczyli w wyścigu o Puchar Wójta Gminy Brzuze. Swoją wysoką dyspozycję potwierdziła Jagoda Dębińska, która wywalczyła 2. miejsce w kategorii żakini, 4. była Amelia Falkowska. Czołowe lokaty wywalczyły nasze młodziczki: 5. była Martyna Lewandowska, 7. Wiktoria Nowakowska i 8. Dominika Lewandowska.

Do udanych występ zaliczą nasi żacy: Dawid Lewandowski był 5., a  Wojciech Matuszkiewicz wywalczył 7. miejsce.

Wiele emocji dostarczył nam wyścig kategorii młodzik, gdzie Konrad Ostrowski był w pięcioosobowej ucieczce i pięknie walczył na trasie, ostatecznie w starciu ze starszymi rocznikowo kolegami wywalczył 5. miejsce, finisz z grupy wygrał Michał Dąbrowski co dało mu 6. lokatę, a 7. był Franciszek Błaszkiewicz.

Zadanie dofinansowane przez Gminę Kowalewo Pomorskie w ramach dotacji przyznanej na organizację działań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2021.