Srebrne kolarskie ostatki

21 września 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Miniony weekend był niezwykle udany i pracowity w wykonaniu kolarzy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo. 18 września br. Jagoda Dębińska wraz z Amelią Falkowską (obie SP Wielkie Rychnowo) wywalczyły srebrny medal podczas rozegranych w Robakowie Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików w jeździe dwójkami na czas.

Wielkie brawa dla Wiktorii Nowakowskiej i Martyny Lewandowskiej , które "wykręciły" 5. czas w kategorii młodziczka i Konrada Ostrowskiego wraz z Michałem Dąbrowskim, którzy wśród młodzików wywalczyli 7. miejsce (wszyscy SP Wielkie Rychnowo). Na wysokości zadania stanęli również żacy: Dawid Lewandowski (SP Pluskowęsy) i Wojciech Matuszkiewicz (SP Wielka Łąka) z czasem 13.14,68 wywalczyli 5.miejsce.

Następnego dnia podczas XII Ogólnopolskiego Wyścigu kolarskiego o Puchar Starosty Powiatu Grudziądzkiego „ biało – niebiescy” ponownie stanęli na wysokości zadania.

Nasze dziewczęta: Wiktoria Nowakowska i Jagoda Dębińska potwierdziły swoją wysoką dyspozycję i wywalczyły 2. miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Ponadto na selektywnej 17 kilometrów rundzie miejsca w „top 10” wywalczyli:

• kategoria żakini: Amelia Falkowska – 8. miejsce;

• kategoria młodziczka: Martyna Lewandowska 6. miejsce, tuż za nią finiszowała Dominika Lewandowska.

• kategoria młodzik: Michał Dąbrowski 5. miejsce, a Konrad Ostrowski był 6.

Kolejne cenne doświadczania startowe zdobyli: Wojciech Matuszkiewicz, Amelia Mańska, Wiktoria Mańska, Dawid Lewandowski i Remigiusz Śliwka.

Zadanie dofinansowane przez Gminę Kowalewo Pomorskie w ramach dotacji przyznanej na organizację działań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu w 2021.