Kolarskie Sokoły w czołówce Mistrzostw Polski

11 października 2021 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W dniach 02-03 października br. kolarski peleton zawitał do Wielkopolski, gdzie w gminach Opatówek i Godziesze Wielkie, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w jeździe na czas dwójek i drużyn.

Pierwszego dnia podczas jazdy dwójkami na czas świetnie spisały się nasze młodziczki Wiktoria Nowakowska i Martyna Lewandowska (obie SP Wielkie Rychnowo), które wywalczyły 6. miejsce. Następnie do boju o medale ruszyli młodzicy, gdzie na starcie stanęło 25 dwójek. Nasz duet Konrad Ostrowski wraz z Michałem Dąbrowskim (SP Wielkie Rychnowo) wywalczył 15. miejsce.

Niedzielną jazdę drużynową na czas zakończyliśmy na 8. miejscu wśród młodziczek i 15. miejscu w kategorii młodzik. Brawa dla naszych drużyn w składzie: Jagoda Dębińska; Dominika Lewandowska, Martyna Lewandowska i Wiktoria Nowakowska oraz Mateusz Borzejewicz, Franciszek Błaszkiewicz, Michał Dąbrowski i Konrad Ostrowski (wszyscy SP Wielkie Rychnowo), które dzielnie walczyły, zdobywając bezcenne doświadczenie kolarskie.

Ponadto Jagoda Dębińska została wyróżniona przez organizatorów jako najmłodsza uczestniczka Mistrzostw, był to dla niej pierwszy start na tak ważnej imprezie, po pechowej kraksie Dominiki Lewandowskiej stanęła na wysokości zadania i była wsparciem dla koleżanek w drużynie młodziczek.

Obecnie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo przygotowuje się do ostatnich startów w sezonie oraz opracowuje koncepcję naboru do sekcji kolarskiej na sezon 2022- szczegóły wkrótce Uśmiech