Bransoletki życia trafiły do mieszkańców Gminy Kowalewo Pomorskie

1 grudnia 2021 |
Ewa Bicz
Powiększ zdjęcie

Gmina Kowalewo Pomorskie jako jedna z 78 gmin Województwa Kujawsko-Pomorskiego, przystąpiła do projektu „Kujawsko- Pomorska Teleopieka". Projekt realizowany jest od 01.01.2021r. do 31.12.2023r. i jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej. Na dzień dzisiejszy wkład własny Gminy Kowalewo Pomorskie to 17.850,00 zł.

W dniach od 03.11.2021r., do 08.11.2021r. 17 uczestników projektu, którzy zostali wyłonieni w ramach prowadzonej rekrutacji, otrzymało bransoletki życia. Ich wręczenie odbywało się z udziałem Kierownika Miejsko Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kowalewie Pomorskim Pani Zyty Szymańskiej, koordynatora projektu pracownika socjalnego Pani Agnieszki Szafran oraz informatyka Pana Mateusza Grabowskiego. Podczas spotkań udało się też rozwiać pewne wątpliwości związane z funkcjonowaniem opasek i wykonać połączenia testowe. Podpisane zostały również umowy przekazania bransoletek.

Przed wręczeniem urządzeń, pracownicy tutejszego Ośrodka Pomocy Społecznej przeszli szkolenie w zakresie obsługi urządzeń. Opaski są proste w obsłudze. Mają zaledwie jeden przycisk, którego naciśnięcie powoduje połączenie się z telecentrum. Wyposażone są w głośnik i mikrofon, tak aby konsultant mógł w łatwy sposób porozumieć się z wymagającym pomocy podopiecznym. Sygnał do centrum jest wysyłany również w przypadku, gdy osoba nosząca opaskę upadnie, bądź jej parametry życiowe będą odbiegały od normy.

Mamy nadzieję, że udział w projekcie zwiększy wśród uczestników poczucie bezpieczeństwa.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF