Sokoły w czołówce Pucharu Polski

11 maja 2018 |
Agnieszka Zielaskowska - UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W miniony weekend kolarski peleton z całej Polski, w tym zawodnicy i wychowankowie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo zawitał do Gostynia w województwie wielkopolskim, gdzie rozegrana została II seria eliminacji w Szosowym Pucharze Polski.

Pierwszego dnia odbyła się jazda indywidualna na czas. W kategorii młodzik na starcie stanęło 46 zawodników, którzy do pokonania mieli 5 km. Tymoteusz Śliwka z czasem 08.27 wywalczył dwudzieste czwarte miejsce. Dobrze spisali się nasi wychowankowie: Bartosz Małkiewicz uzyskał szesnasty czas spośród pięćdziesięciu dziewięciu juniorów młodszych, a rywalizujący na dystansie 18 km Adrian Marzec „wykręcił” szóste miejsce w kategorii junior.

W niedzielę w wyścigu ze startu wspólnego wystartowało ponad trzystu kolarzy, którzy walczyli na 19 kilometrowej rundzie wokół Gostynia. Trasa była pofałdowana, z odkrytymi przestrzeniami i górkami oraz  długim finiszem przy stadionie.

Na starcie w kategorii żak stanęło 81 zawodników, w tym Aleksander Lipiński i Jonasz Śliwka, którzy zanotowali bardzo dobry występ. Aleksander Lipiński po finiszu z peletonu wywalczył czwarte miejsce, a Jonasz Śliwka zameldował się na dziewiątej pozycji.

Do udanych swój start zaliczy Tymoteusz Śliwka w kategorii młodzik. Tymek na selektywnej, obfitującej w cztery podjazdy trasie na dystansie 38 km zameldował się w głównej grupie na dwunastym miejscu.  Warto dodać, iż na starcie stanęło 66 młodzików, a wyścig ukończyło 46 zawodników.

Spośród naszych wychowanków najwyżej sklasyfikowany został Bartosz Małkiewicz, który zajął dwudzieste miejsce w kategorii junior młodszy. Najdłuższy  dystans o długości 95 km do pokonania mieli juniorzy. W głównej grupie na mecie zameldował się Daniel Śliwka