Bartosz Małkiewicz dziesiąty na Szlaku Jury

15 maja 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W dniach 11-13 maja br. w okolicach Częstochowy i Żarek rozegrano XV Międzynarodowy Etapowy Wyścig Kolarski "Szlakami Jury" w kategorii junior młodszy. W bardzo mocnej obsadzie krajowej z udziałem ekip reprezentacji Niemiec, Rosji, Czech, Litwy i Gruzji doskonale pojechał młody obiecujący zawodnik, mieszkaniec Kowalewa Pomorskiego Bartosz Małkiewicz.

Wychowanek UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, obecnie TKK „Pacific” Toruń  wywalczył w klasyfikacji końcowej dziesiąte miejsce.

„To najlepsze moje osiągnięcie w pięcioletniej karierze kolarskiej” – krótko podsumowuje Bartosz. Wyścig był jednocześnie przygotowaniem do dalszych startów przed Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży, która odbędzie się w lipcu. Zajęte miejsca Bartosza Małkiewicza na poszczególnych etapach to: prolog  ósme miejsce, I etap -trzynaste miejsce; II etap – dziesiąte miejsce i trzeci etap  - szesnaste miejsce.

Na każdym etapie zawodnik  punktował, łącznie w klasyfikacji punktowej zdobył ich 37. Następny start to Puchar Polski w Strzelcach Krajeńskich.

Zdjęcie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF