ToMiKo u Burmistrza, czyli co tam w gminie słychać?

16 maja 2018 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

W dniu 15 maja br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski zaprosił członków Towarzystwa Miłośników Kowalewa na piętnaste, tradycyjnie spotkanie, aby podzielić się planami na bieżący rok i podsumować mijający. W spotkaniu uczestniczyła także Dyrektor MGOK Barbara Niewidział, kier. MGOPS Zyta Szymańska, Zastępca Burmistrza Ilona Rybicka, Sekretarz Gminy Ewa Bąk oraz kilku kierowników referatów urzędu, gotowych odpowiedzieć na ewentualne pytania.

Wśród istotnych informacji przekazanych przez gospodarza gminy nie mogło zabraknąć przeprowadzonych i rozpoczętych w minionym roku inwestycji. Burmistrz Miasta szczegółowo omówił temat rozbudowy domu kultury, reformy oświaty i przenosin urzędu miejskiego i budowy bloku w ramach RTBS. Włodarz zachęcał do korzystania z obiektów kulturalnych i sportowych oraz bieżącego śledzenia kalendarza imprez.   

Dziękuję za organizacje konkursu „Na najpiękniejszy balkon”. W 2017r. była to już XXV edycja oraz za udział w imprezach gminnych, organizacjach i komisjach oraz za promowanie walorów kulturalno- przyrodniczych gminy. Zachęcam do udziału w imprezach o których informuje Kalendarz Imprez, do czytania Gońca oraz strony internetowej. Przede wszystkim jednak zachęcam do wstępowania w szeregi ToMiKo- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski.

Towarzystwo Miłośników Kowalewa powstało z przekształcenia Komitetu Obchodów 700-lecia Miasta. Oficjalnie grupa inicjatywna zawiązała ToMiKo na spotkaniu w dniu 19.07.1988r.  Wybrano zarząd: prezes Zygmunt Żuławski, wiceprezes Jerzy Czarnecki, sekretarz Maria Zielińska i skarbnik Benedykt Arczyński.

Obecnie organizacja liczy 55 członków, którzy aktywnie włączają się w jego działalność. Nie tylko promują nasz region, biorąc udział w imprezach. Są organizatorami Konkursu na najpiękniejszy balkon i wielu wycieczek krajoznawczych. Zadbali też o lokalne zabytki, oznakowując je tablicami informacyjnymi. Członkowie uczestniczą w pracach Rady Kultury, powitaniu Nowego Roku, obchodach Św. Niepodległości i wszystkich uroczystościach pod Pomnikiem Ku Czci Pomordowanych. Zarząd tworzy: prezes Joachim Kupski, wiceprezes Anna Grabowska, sekretarz Edward Gadomski, skarbnik Bożena Balcerek i członkowie: Teresa Karankowska, Zofia Kawula i Dorota Piątkowska.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF