Ludzie listy piszą………anonimowe

18 maja 2018 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

W ostatnim okresie nasila się zjawisko anonimowych donosów przysyłanych do tut. Urzędu. Dotyczą one praktycznie każdej dziedziny życia i wszystkich grup społecznych. Nie są to typowe anonimy, gdyż podpisywane są danymi adresowymi mieszkańców postronnych, niezainteresowanych lub danymi wymyślonymi.

Analiza każdego  tego typu pisma, nawet samo potwierdzenie adresata, absorbuje czas pracowników, który mogliby poświęcić innym czynnościom. Informujemy, że na obecnym poziomi teleinformatyzacji urzędu można szybko sprawdzić autentyczność danych uprzejmie donoszącego „Jana Balonowskiego”. Wystarczy kilka chwil pracy grafologa i już wiemy, kim jest troskliwy i życzliwy donosiciel. Należy pamiętać, że nikt nie powinien czuć się bezkarny szkalując inne osoby. Uporczywe nękanie, tzw. stalking, jest przestępstwem ściganym z art. 190a § 1 Kodeksu karnego.

Apeluję o rozwagę i przemyślenie postępowania w takiej sytuacji. Wszędzie powtarzam, że jestem otwarty i gotowy do rozmowy z każdym i o każdym problemie. Zapraszam do osobistej rozmowy, podzielenia się swoimi przemyśleniami, zadania pytania na które postaram się odpowiedzieć, a przede wszystkim gwarantuję zachowanie anonimowości.

Z poważaniem
Andrzej Grabowski
Burmistrz Miasta

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF