Goście z Hamburga

22 maja 2018 |
Koordynator projektu Dorota Buchholz
Powiększ zdjęcie

Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas… Słowa tej popularnej piosenki pasują do ostatnich wydarzeń w naszej szkole.

W dniach 7-10 maja br. gościliśmy w naszych progach uczniów, rodziców i pedagogów  z Polskiej Szkoły w Hamburgu, prowadzonej przez panią Justynę Obodzińską. Z naszej szkoły  w projekcie „Bliżej Polski 2” brały udział klasy II i IV.

Współpraca rozpoczęła się już we wrześniu. Pisaliśmy do siebie listy, wysyłaliśmy zdjęcia  i życzenia. W końcu nadszedł czas długo wyczekiwanego spotkania. Już po kilku chwilach spędzonych razem czuliśmy się ze sobą swobodnie. W pierwszym dniu pobytu wspólnie uczestniczyliśmy w lekcji historii oraz języka angielskiego. Następnie udaliśmy się na pływalnię. Drugi dzień pobytu rozpoczął się od lekcji matematyki i języka polskiego. Później goście udali się do Domu Kultury, gdzie spotkali się z Burmistrzem Miasta, panem Andrzejem Grabowskim. Razem uczestniczyli w uroczystości 73. rocznicy zakończenia II wojny światowej pod Pomnikiem Ku Czci Poległych. Kolejnym punktem wizyty, po zwiedzeniu zabytków Kowalewa Pom., była Piekarnia Bernarda Łabich. Dzieci miały tam możliwość własnoręcznie uformować drożdżówki i posmakować świeżo upieczony chleb.

W środę 9 maja po lekcjach języka niemieckiego wszyscy razem pojechaliśmy do Torunia. Po obejrzeniu Starówki udaliśmy się do Muzeum Piernika, gdzie zapoznaliśmy się z tradycją pieczenia toruńskich pierników.

Ostatni dzień wizyty uświetnili nam strażacy z OSP w Pluskowęsach, którzy przeprowadzili szkolenie  z udzielania pierwszej pomocy.

Pożegnaliśmy się przy ognisku i poczęstunku przygotowanym przez naszych kochanych rodziców.  Na pamiątkę spotkania wymieniliśmy się drobnymi upominkami. Ta wizyta na pewno na długo pozostanie w naszej pamięci.

Zapewnione atrakcje były możliwe dzięki wsparciu finansowemu sponsorów:

BS Kowalewo Pomorskie
Jacek Dębski
firma DEKAM
Zoowetchemrol  Gerard Bielecki
GRA-MAR
Koło Gospodyń Wiejskich Kiełpiny
Rada Rodziców

DZIĘKUJEMY SERDECZNIE!

Pragnę podziękować także nauczycielom, którzy brali udział w projekcie: dyrektorowi szkoły pani Renacie Kałuży, Barbarze Albeer, Małgorzacie Gutowskiej, Magdalenie Kosk, Katarzynie Lewandowskiej, Dawidowi Marskiemu, Marcinowi Rybackiemu, Dorocie i Mariuszowi Wardeńskim, pracownikom obsługi oraz rodzicom.

 

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF