Firma przerobi szkołę na urząd i przedszkole

24 maja 2018 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

W dniu 23 maja br. nadeszła długo wyczekiwana przez wielu chwila. Samorząd gminy reprezentowany przez Burmistrza Miasta Andrzeja Grabowskiego podpisał umowę z firma WIKSBUD Lipno na  adaptację istniejącego budynku szkoły podstawowej przy ul. Marii Konopnickiej 13 na potrzeby siedziby urzędu oraz przedszkola.

Firma prace w terenie rozpocznie po 18 lipca, kiedy to w placówce zakończą się zajęcia dydaktyczne oraz obóz turniej szachowy. Na oddanie samorządowi przygotowane pod potrzeby interesantów i przedszkolaków budynku ma 12 miesięcy.  Wartość zamówienia to prawie 18mln.zł.

Firma WIKSBUD była już wykonawcą innej poważnej inwestycji jaką jest Pływalnia w Kowalewie Pomorskim. Wierzę, że i przy realizacji kolejnego zadania jakim jest powstanie obiektu admistracyjno-edukacyjnego nasza współpraca będzie równie obiecująca. Już teraz proszę o wyrozumiałość z powodu utrudnień jakie mogą powstać w czasie prac budowlanych. Z naszej strony postaramy się zapewnić maksymalny komfort i najemcom lokali mieszkalnych w tym budynku jak i użytkownikom zlokalizowanego obok placu zabaw- informuje Burmistrz miasta Andrzej Grabowski.

O dotychczasowych planach dotyczących najpierw budowy nowego urzędu, a później adaptacji szkoły na ten cel piszemy tutaj:

http://archiwumwww.kowalewopomorskie.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=6319

O każdym nowym etapie również będziemy państwa informować.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF