Pasja i pracowitość nagrodzone!

26 maja 2022 |
Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach
Powiększ zdjęcie

Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy. Dla niewtajemniczonych dodam, że te konkursy składają się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego.

W tym roku szkolnym Marcel Albeer, uczeń klasy VII Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach,  osiągnął wielkie sukcesy, którymi przysporzył naszej szkole powodów do chwalenia się wynikami swojego ucznia. Marcel wziął udział w dwóch konkursach historycznych, wspomnianym Konkursie Przedmiotowym  z Historii oraz w XXVII edycji Ogólnopolskiego  Konkursu Historycznego im. Majora Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531- 1683. Od Obertyna do Wiednia.

Kilka miesięcy trwały zmagania konkursowe, a Marcel piął się coraz wyżej, w czym pomagało mu ogromne wsparcie pana Dariusza Rozwadowskiego, nauczyciela historii w naszej szkole. Regulamin konkursów wymagał pogłębienia wiadomości i przeczytania pokaźnego zestawu dodatkowych lektur. Przygotowania pochłaniały ogromną ilość czasu. Marcel doskonale sobie z tym poradził, a dowodem na to są wyniki.

Marcel Albeer został finalistą i laureatem Konkursu Przedmiotowego z Historii organizowanego przez Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy osiągając 95% na 100% możliwych do uzyskania punktów.

W Ogólnopolskim  Konkursie Historycznym im. Majora Marka Gajewskiego Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego w latach 1531- 1683. Od Obertyna do Wiednia było równie dobrze. Z łatwością Marcel pokonał etap szkolny.  W etapie rejonowym w okręgu toruńskim nasz uczeń był pierwszy, a w okręgu bydgoskim trzeci. Etap wojewódzki zakończył jako finalista i laureat.

Z uwagą i podziwem przyglądam się dokonaniom mojego wychowanka, który godzi szkolne obowiązki, pasję historyczną z nauką w Publicznej Szkole Muzycznej w Kowalewie Pomorskim, którą w ubiegłym roku ukończył w klasie fortepianu, a obecnie uczęszcza do klasy saksofonu.

Trzymam kciuki za kolejne przedsięwzięcia Marcela !

Magdalena Kosk
nauczyciel Szkoły Podstawowej im. Wojska Polskiego
w Pluskowęsach

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF