„Bitwa Regionów” – więcej czasu na przesłanie zgłoszenia

2 czerwca 2022 |
Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Rolniczego
Powiększ zdjęcie

Jest jeszcze szansa, aby Koła Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszenia skupiające kobiety z terenów wiejskich zgłosiły się do I etapu konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów”.

Uprzejmie informujemy, że termin na zgłoszenie KGW do wzięcia udziału w konkursie kulinarnym „Bitwa Regionów” został wydłużony do dnia 4 czerwca 2022 roku do godziny 16.00!!!

Organizatorami są Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa.

Idea przedsięwzięcia
Każdy region naszego kraju posiada swoją tradycję kulinarną i z myślą o kultywowaniu tych tradycji został stworzony ten konkurs. Jego celem jest zaprezentowanie przez uczestników potraw regionalnych, związanych z obszarem działalności danego koła. Konkurs dedykowany jest Kołom Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeniom skupiającym kobiety z terenów wiejskich. Przedsięwzięcie pomaga także w realizacji ich celów statutowych, którymi są m.in.:

  • promocja i pielęgnowanie lokalnych tradycji kulinarnych;
  • działalność wspomagająca rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;
  • rozwój kultury ludowej, w tym w szczególności kultury lokalnej i regionalnej;
  • upowszechnianie i rozwój form współdziałania oraz gospodarowania i racjonalnych metod prowadzenia gospodarstw domowych.

Etapy konkursu
Tegoroczna edycja konkursu odbędzie się w zmienionym wydaniu. Panie z KGW będą miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności kulinarnych już na etapie powiatowym. Koła, które zwyciężą w I etapie, przystąpią do rywalizacji w etapie wojewódzkim. Reprezentanci pierwszych miejsc w województwach zawalczą o zwycięstwo w ogólnopolskim finale.

Jak się zgłosić?
Zachęcamy do zgłaszania swojego udziału drogą elektroniczną poprzez formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.bitwaregionow.pl. Pod wskazanym adresem można również znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat konkursu wraz z regulaminem.
Zgłoszenia przyjmowane są do 31 maja 2022 r.

Na laureatów wszystkich trzech etapów czekają bardzo atrakcyjne nagrody!
źródło informacji: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi

Informacja przekazana za pośrednictwem OR KRUS w Bydgoszczy

(zamieszcozno: 2022-05-27)

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF