Uroczystości z okazji Dnia Samorządu Terytorialnego

31 maja 2022 |
Monika Dębowska
Powiększ zdjęcie

W dniu 30 maja 2022 r. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Jacek Żurawski wziął udział w obchodach Dnia Samorządu Terytorialnego, które odbyły się w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Podczas uroczystości Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusz Kamiński wręczył Odznakę Honorową za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego 96 osobom.

Medalem wyróżniono także p. Jacka Żurawskiego. Jak podkreślił Minister przyznane odznaki są symbolicznym dowodem osobistych zasług dla lokalnych wspólnot i całego państwa polskiego.

Dzień Samorządu Terytorialnego obchodzony jest corocznie 27 maja, w rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. Święto obchodzone jest w związku z uchwałą Sejmu z 2000 r., podjętą z okazji 10-lecia samorządu terytorialnego.

Odznaka Honorowa za Zasługi dla Samorządu Terytorialnego została ustanowiona rozporządzeniem Rady Ministrów z 15 czerwca 2015 r. Nadaje ją minister spraw wewnętrznych i administracji za szczególne zasługi na rzecz samorządu, np. za szczególne zasługi w działalności w jednostkach samorządu terytorialnego oraz ich związkach i stowarzyszeniach.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF