Kowalewianki zdobyły Puchar Polski w piłce ręcznej plażowej

3 czerwca 2022 |
Robert Bejgier
Powiększ zdjęcie

W dniach 21-22.05.2022 w Inowrocławiu odbył się Puchar Polski w piłce ręcznej plażowej. W zmaganiach wystartowało 12 najlepszych zespołów kobiecych w Polsce.

Historyczny sukces osiągnęły nasze zawodniczki BHT Byczki Kowalewo Pomorskie (wychowanki UKS Olimpijczyk Kowalewo Pomorskie), które po raz pierwszy sięgnęły po to trofeum. Sukces tym większy, że w finale pokonały wielokrotne zdobywczynie Pucharu Polski i Mistrzostwa Polski w piłce recznej plażowej zespół GRU JUKO Piotrków Trybunalski.

Nasze zawodniczki po zdobytym Mistrzostwie Polski w 2016 roku musiały długo i ciężko trenować na kolejny ogromny sukces. Cierpliwość i praca się opłaciła.

Po wspaniałym turnieju mamy Puchar Polski.

Mistrzowska drużyna grała w składzie: Katarzyna Guttmann, Karolina Glasa, Maria Jeżowska, Zofia Jeżowska, Kinga Kowalska, Klaudia Malec, Magdalena Mazur, Marika Klimaszewska, Trener Robert Bejgier.

Nagrodę najlepszej zawodniczki turnieju otrzymała Zofia Jeżowska.

Zawody dofinansowane ze środków Gminy Kowalewo Pomorskie na realizację zadania publicznego na działalność szkoleniową i sportową Uczniowskiego Klubu Sportowego Olimpijczyk.

Podziękowania dla firmy Plastica za wspieranie wieloletnich przygotowań.

 https://recznaplazowa.pl/2022/05/25/puchar-polski-2022-wyniki/

 https://recznaplazowa.pl/wp-content/uploads/2022/05/Wyniki-Pucharu-Polski-pilka-reczna-plazowa-Inowroclaw-2022_2.pdf

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF