Kolejne, samorządowo- przyjacielskie spotkanie

25 maja 2018 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

Samorządowcy z powiatu golubsko- dobrzyńskiego: Burmistrz Golubia Dobrzynia Mariusz Piątkowski, Burmistrz Kowalewa Pomorskiego Andrzej Grabowski, Wójt Golubia Dobrzynia Marek Ryłowicz oraz starostowie Andrzej Okruciński i Franciszek Gutowski na kolejnym, szóstym spotkaniu w dniu 24 maja br. omówili bieżące tematy. Tym razem gospodarzem spotkania był burmistrz Golubia- Dobrzynia.

Włodarze wymienili się informacjami na temat bieżących problemów oraz rozmawiali o politycznej sytuacji w powiecie i o nadchodzących wyborach samorządowych. Największą bolączką dla wszystkich jest brak wykonawców na roboty drogowe i budowlane. Deficyt ten zawyża wartości przetargów i prowadzi do ograniczenia zrealizowanych inwestycji.

Włodarze rozmawiali o przedłużającej się modernizacji drogi wojewódzkiej Kowalewo- Golub Dobrzyń, wspólnych inwestycjach drogowych: budowa chodników przy powiatówkach, budowa dróg gminnych łączących dwa samorządy itp. Realizacja ich wymaga skoordynowania działań sąsiadujących samorządów.  

Samorządowcy traktują te spotkania jako zapowiedz dobrej i ścisłej współpracy na kolejne lata.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF