Dominacja kolarskich Sokołów w Świętosławiu

8 czerwca 2022 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Ta niedziela była dla nas – tak w skrócie można podsumować występ naszych zawodników podczas wyścigu ze startu wspólnego, który odbył się w dniu 05 czerwca br. w Świętosławiu.

Jako pierwsze do rywalizacji ruszyły żakinie, gdzie z bardzo dobrej strony zaprezentowały się nasze zawodniczki: Nikola Nowakowska wywalczyła
2 miejsce, tuż przed klubową koleżanką Amelią Mańską, 4 była Wiktoria Mańska, a na 6 miejscu swój start zakończyła Wiktoria Ćwiklińska, wśród młodziczek: Jagoda Dębińska wywalczyła 3 miejsce, Dominika Lewandowska finiszowała na 4 miejscu, a 9 była Amelia Falkowska .

Szczęścia zabrakło startującemu w kategorii żak Ksaweremu Zielińskiemu, który na 2 kilometry do mety uczestniczył w kraksie i nie ukończył rywalizacji. Jako ostatni do rywalizacji ruszyli młodzicy, w tym nasi: Mateusz Borzejewicz, Konrad Ostrowski, Dawid Lewandowski i Wojciech Matuszkiewicz, którzy mieli do pokonania 4 rundy selektywnej pagórkowatej trasy wiodącej po Gminie Ciechocin. Wiele radości dostarczyli nam Mateusz Borzejewicz i Konrad Ostrowski, którzy po finiszu z grupy wywalczyli odpowiednio 2 i 3 miejsce na podium. W rywalizacji ze starszymi kolegami Wojciech Matuszkiewicz był 29, a dwa oczka za nim finiszował Dawid Lewandowski.

Zawodnicy uczęszczają do trzech szkół z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie tj. w Wielkiej Łące, Wielkim Rychnowie i Pluskowęsach.

Wielkie brawa i gratulacje dla całej drużyny !!!!

Zadanie dofinansowane przez Gminę Kowalewo Pomorskie w ramach dotacji przyznanej