Podpisanie umowy na przebudowę stacji uzdatniania wody w Piątkowie

14 czerwca 2022 |
Małgorzata Dębińska
Powiększ zdjęcie

W dniu 7 czerwca br. Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Jacek Żurawski wspólnie z Skarbnikiem Gminy Magdaleną Górną podpisali z firmą: METROLOG Sp. z o.o. z Czarnkowa umowę na realizację zadania pn. „Przebudowa (modernizacja) stacji uzdatniania wody we wsi Piątkowo",

w ramach Programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. W spotkaniu uczestniczyli również Pani Magdalena Cieśla – Szulc Asystent społeczny Pani Minister Anny Gembickiej oraz Pani Marzena Łukowska przedstawiciel BGK.

Wartość zadania wynosi 4.328.370,00 zł w tym dofinansowanie z Programu Rządowy Fundusz Polski Ład w wysokości 3.895.000,00 zł. Czas realizacji 18 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Inwestycja zakłada budowę żelbetonowego zbiornika naziemnego rezerwy wody czystej o objętości ok 300 m3, wymianę istniejących urządzeń i instalacji technologicznych i technicznych oraz prace remontowe i ogólnobudowlane na terenie obiektu dla branży technologicznej.

Przyjmuje się, że po przeprowadzeniu inwestycji Stacja Uzdatniania Wody będzie pracowała w sposób automatyczny z minimalnym udziałem obsługi zapewniając mieszkańcom jak najwyższy standard dostarczanej wody.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF