Nasi karatecy w kadrze narodowej PFKK

22 czerwca 2022 |
Golubsko-Dobrzyński Klub Karate Kyokushin - Sekcja Kowalewo
Powiększ zdjęcie

W dniach 27-29 maja 2022 roku odbyły się konsultacje Kadry PFKK na terenie COS w Wałczu. Na konsultacje zakwalifikowali się zawodnicy naszej Sekcji Karate Kyokushin w Kowalewie Pomorskim.

W skład kadry weszli: Zuzanna Barańska, Jagoda Wesołowska, Jakub Jastrzębski i Jan Jastrzębski. Opiekunem zawodników był sensei Janusz Drywa.
Zawodnicy trenowali pod okiem trenerów kadry Adrianny Bieńkowskiej oraz Andrzeja Poczwardowskiego. Na początku zgrupowania zostali poddani testom fizycznym, kolejne treningi poświęcone były poruszaniu w walce, utrzymaniu dystansu w ataku i obronie, łączeniu technik oraz taktyce walki. Na ostatnim treningu odbyły się sparingi szkoleniowe podczas których każdy zawodnik podlegał ocenie trenerów kadry. Zawodnicy otrzymali wskazówki do dalszej pracy.

Następne konsultacje pod koniec lipca 2022 roku, zawodnicy zostaną sprawdzeni pod kątem zrealizowanych zadań oraz postępów, najlepsi zostaną zakwalifikowani do mistrzostw Europy.

Wyjazd zawodników dofinansowano ze środków przekazanych przez Gminę Kowalewo Pomorskie na organizację działań w zakresie upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF