Zwycięski początek wakacji kolarskich Sokołów

14 lipca 2022 |
UKS Sokół Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Na ściganiu pierwszy weekend lipca spędzili zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo.  02 lipca br. podczas wyścigu ze startu wspólnego rozgrywanego w Grucie bardzo dobry występ zanotowały nasze dziewczęta: Nikola Nowakowska i Jagoda Dębińska, które wywalczyły 2 miejsca w swoich kategoriach wiekowych.

Na wielkie brawa zasługuje postawa wszystkich biało – niebieskich, którzy do ostatnich metrów walczyli o jak najwyższe pozycje i tak: w kategorii młodzik: Konrad Ostrowski wywalczył 4 miejsce, Mateusz Borzejewicz finiszował na 7 miejscu, a Wojciech Matuszkiewicz w starciu ze starszymi kolegami był 19. Wśród młodziczek 5 pozycję wywalczyła Dominika Lewandowska, 14 była Amelia Falkowska. Nasz żak Ksawery Zieliński finiszował na 11 miejscu, a wśród żakiń niewiele do pełni szczęścia zabrakło Amelii Mańskiej, która wywalczyła 4 miejsce, 6 była Wiktoria Ćwiklińska, a 7 Wiktoria Mańska.

Następnego dnia kolarski peleton, w tym zawodnicy z Gminy Kowalewo Pomorskie do Rogóźna, gdzie rozegrano wyścig ze startu wspólnego.

Jako pierwsze do rywalizacji ruszyły młodziczki, w tym Jagoda Dębińska, Dominika Lewandowska i Amelia Falkowska. Po zespołowej pracy całej drużyny 3 miejsce wywalczyła Jagoda Dębińska.

Znakomicie spisały się nasze najmłodsze dziewczęta: w kategorii żakini zwyciężyła Nikola Nowakowska, 2 była Wiktoria Ćwiklińska, 4 Amelia Mańska, a 8 finiszowała Wiktoria Mańska.

Wiele emocji dostarczył nam wyścig kategorii młodzik, gdzie Mateusz Borzejewicz był w trzyosobowej ucieczce i pięknie walczył na trasie, ostatecznie wywalczył 3 miejsce, jako drugi z grupy finiszował Konrad Ostrowski, co ostatecznie dało mu 6 lokatę.

Pozostałe nasze Sokoły wywalczyły następujące miejsca: Dominika Lewandowska11 miejsce, Amelia Falkowska12 miejsce; Ksawery Zieliński14 miejsce; Dawid Lewandowski14 miejsce; Wojciech Matuszkiewicz- 15 miejsce; Remigiusz Śliwka19 miejsce, a Oskar Katlewski nie ukończył rywalizacji.

Brawa dla wszystkich, tym startem udanie kończymy I część startów w ramach Ligi Uczniowskich Klubów Sportowych w sezonie 2022!

Zadanie dofinansowane przez Gminę Kowalewo Pomorskie w ramach dotacji przyznanej