Tymoteusz Śliwka w pierwszej czwórce

1 czerwca 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Na ściganiu ostatni weekend maja spędzili zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kujawsko – pomorskiej  ligi UKS.

W sobotę w Łążynie rozegrano wyścig o Puchar Wójta Gminy Obrowo. Kolarze rywalizowali na rundzie o długości 9 km. Jako pierwsi do rywalizacji stanęli żacy. Najwyżej  z zawodników UKS „Sokół” sklasyfikowany został Jonasz Śliwka, który zajął dwudzieste piąte miejsce.

Wśród młodziczek piętnaste miejsce zajęła Weronika Rysiewska, cztery oczka dalej na mecie zameldowała się Katarzyna Kurzyńska. Młodzik Tymoteusz Śliwka wywalczył siedemnastą pozycję.

Następnego dnia Sokoły wystartowały w wyścigu o Puchar Wójta Gminy Chełmża, który odbył się w Kuczwałach. Do pokonania była 4,5 km trudna technicznie runda. Najmłodsze kategorie wiekowe tj. żak do pokonania miały dwie rundy, a najstarsze tj. młodzicy pętlę pokonywali pięciokrotnie. Bardzo dobrze wśród kategorii żak zaprezentowali się nasi zawodnicy: Aleksander Lipiński, Jonasz Śliwka i Karol Pruski, którzy na mecie zameldowali się w głównej grupie zajmując odpowiednio dziewiąte, jedenaste i szesnaste miejsce.

Następnie do rywalizacji ruszyły młodziczki, niestety Katarzyna Kurzyńska i Weronika Rysiewska nie zaliczą tego startu do udanych.

Najwięcej emocji przyniosła rywalizacja młodzików. Bardzo dobrze zaprezentował się Tymoteusz Śliwka, który po sprinterskim finiszu zajął czwarte miejsce.

Obecnie zawodnicy UKS „Sokół” przygotowują się do trzy etapowego ogólnopolskiego wyścigu o Puchar Wójta Gminy Gruta.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF