Kolarze po raz czternasty ścigali się w Gminie Kowalewo Pomorskie

1 września 2022 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

20 sierpnia br. UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo był organizatorem Mistrzostw Województwa Kujawsko – Pomorskiego o Puchar Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie w ramach kolarskiej ligi UKS.

W czterech kategoriach wiekowych na starcie stanęło 79 zawodników, którzy ścigali się na 8,5 km rundzie wiodącej po drogach sołectw Wielkie Rychnowo, Mlewiec i Nowy Dwór.

Zwycięzcami poszczególnych kategorii zostali:

Kategoria żakini: Wiktoria Ćwiklińska (UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo); kategoria żak: Adam Chyliński (Belta Team Gdańsk); kategoria młodziczka: Małgorzata Pyszora (ALKS Stal Grudziądz UKS „Orion” Gmina Grudziądz); kategoria młodzik: Konrad Ostrowski (UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo).

Na najlepszą piątkę w każdej kategorii wiekowej czekały puchary i nagrody ufundowane przez współorganizatorów wydarzenia tj. Urząd Marszałkowski w Toruniu; Burmistrza Miasta Kowalewo Pomorskie; Firmę GRA-MAR Kowalewo Pomorskie i Toruński Klub Kolarski „Pacific” w Toruniu.

Zawodnicy oraz goście posilali się grochówką przygotowaną przez Firmę Polanka z Kamionek, a podniebienia osłodziły im ciasta przygotowane przez rodziców zawodników naszego klubu, za które serdecznie dziękujemy.

Zmagania młodych adeptów obserwowali: Burmistrz Miasta Kowalewo Pomorskie Jacek Żurawski; Prezes Kujawsko – Pomorskiego Związku Kolarskiego Michał Marszałkowski, dyrektorzy szkół, sołtysi, trenerzy i rodzice.

13 osobowy zespół UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo pod dowództwem trenerów: Agnieszki Zielaskowskiej i Mariana Krych zaprezentował się rewelacyjnie. Już w pierwszym wyścigu kategorii żakini przeżyliśmy wspaniałe emocje, gdy na mecie „zrobiło się niebiesko” za sprawą naszych zawodniczek, które wywalczyły pierwsze cztery lokaty i tak: Wiktoria Ćwiklińska zwyciężyła, 2 była Nikola Nowakowska, 3 finiszowała Amelia Mańska, a 4 była Wiktoria Mańska.

Dużo emocji dostarczył również wyścig kategorii młodziczka, gdzie Jagoda Dębińska wywalczyła 2 miejsce po finiszu z dwuosobowej ucieczki z blisko minutową przewagą nad peletonem. Dominika Lewandowska wywalczyła 4 miejsce, a na 13 pozycji finiszowała Amelia Falkowska.