List Gratulacyjny

20 września 2022 |
Małgorzata Kawula Sołtys sołectwa Frydrychowo
Powiększ zdjęcie

Jest mi niezmiernie miło poinformować jak i pogratulować naszym mieszkańcom Frydrychowa Iwonie i Przemysławowi Kawula  zdobycia zaszczytnego tytułu mistrza w kategorii rolnik w konkursie Agroliga 2022r. Znalezienie się w gronie najlepszych rolników funkcjonujących na rynku lokalnym, oraz zdobyte wyróżnienie niech przyniesie wiele satysfakcji i zadowolenie do dalszego rozwoju gospodarstwa.

Konkurs Agroliga etap wojewódzki województwa kujawsko-pomorskiego organizuje Kujawsko-Pomorski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Wydarzenie to jest prestiżowym spotkaniem ludzi sukcesu z branży agro. Corocznie bierze w nim udział wielu rolników i przedstawicieli agroprzedsiębiorstw z całego województwa. Splendoru dodaje obecność włodarzy województwa, parlamentarzystów, samorządowców oraz kluczowych instytucji wspierających rolnictwo. Komisja konkursowa powołana przez Ryszarda Kamińskiego – Dyrektora KPODR w Minikowie przeprowadziła objazd wszystkich uczestników konkursu celem wyłonienia Mistrzów.

W tym roku Gala podsumowująca konkurs odbyła się w głównej siedzibie Kujawsko-Pomorskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Minikowie. Jak wygląda kujawsko-pomorska przedsiębiorczość uczestnicy gali mogli się przekonać oglądając film przedstawiający sylwetki wszystkich uczestników konkursu. Na kilkanaście minut widzowie przenieśli się do gospodarstw i firm obserwując dokonania jakimi mogli się pochwalić tegoroczni uczestnicy konkursu Agroliga 2022. Mistrzem w kategorii Rolnik zostali Iwona i Przemysław Kawula z Frydrychowa. Uroczystego wręczenia nagród finansowych, pucharów oraz życzeń dokonali organizatorzy i goście zaproszeni w trakcie Dni Pola organizowanych w dniu 18 września. Konkurs AgroLiga 2022  – etap wojewódzki, finansowany jest  z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie.

Życzę wielu sukcesów i kolejnych nagród, które będą dalej budować zasłużoną już renomę. Wierzę również, że Wasze osiągnięcia, oraz determinacja w dążeniu do stawianych sobie celów staną się inspiracją dla innych. Proszę przyjąć serdeczne życzenia, abyście wiedzieli, że cieszymy się również z wami.

Z wyrazami szacunku składa sołtys i rada sołecka Frydrychowo.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF