Jesienne podia kolarskich Sokołów

21 września 2022 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Bardzo dobrą passę kontynuują zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, którzy w miniony weekend wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego.

W sobotę 10 września br. do rywalizacji w Świeciu nad Osą przystąpiła dwunastoosobowa reprezentacja „biało – niebieskich”. Dobry występ zanotowali nasi młodzicy:  Konrad Ostrowski wywalczył 2 miejsce, 7 był Mateusz Borzejewicz, 14 Dawid Lewandowski, a 23 Wojciech Matuszkiewicz. Wśród młodziczek Jagoda Dębińska wywalczyła 7 miejsce, 15 była Dominika Lewandowska, a 17 Amelia Falkowska.

Nasze żakinie również zaliczą swój występ do udanych: 6 miejsce wywalczyła Amelia Mańska, 7 Wiktoria Mańska, 9 finiszowała Wiktoria Ćwiklińska, a 11 Nikola Nowakowska. Wśród żaków Ksawery Zieliński wywalczył 21 miejsce.

Następnego dnia nasi zawodnicy z sukcesami walczyli w wyścigu ze startu wspólnego rozegranego w Januszkowie k. Żnina. Jako pierwsze do rywalizacji ruszyły żakinie, gdzie Nikola Nowakowska wywalczyła 4 miejsce, 5 była Wiktoria Mańska, 8 Amelia Mańska, a 9 Wiktoria Ćwiklińska. Wiele emocji przyniósł nam wyścig młodziczek, gdzie Jagoda Dębińska była w trzyosobowej ucieczce dnia i wywalczyła 2 miejsce finiszując z blisko minutową przewagą nad peletonem, Dominika Lewandowska była 12, a Amelia Falkowska 16. W najliczniej obsadzonej kategorii tj. młodzik świetnie zaprezentował się Wojciech Matuszkiewicz, który "zabrał się" w czteroosobowy odjazd i w rywalizacji ze starszymi rocznikowo kolegami wywalczył 3 miejsce, Mateusz Borzejewicz był 9, Konrad Ostrowski 13, a Dawid Lewandowski 15.

Brawa za walkę dla wszystkich zawodników, którzy uczęszczają do szkół podstawowych z terenu Gminy Kowalewo Pomorskie tj. SP Wielkie Rychnowo, SP Wielka Łąka i SP Pluskowęsy.

Zadanie dofinansowane przez Gminę Kowalewo Pomorskie w ramach dotacji przyznanej