EKOBIESIADA 2022

22 września 2022 |
MGOK Kowalewo Pomorskie
Powiększ zdjęcie

Już po raz piętnasty Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kowalewie Pomorskim był organizatorem „Ekobiesiady".Impreza odbyła się w niedzielę 18 września 2022 roku w ramach kampanii 29 Akcji Sprzątanie Świata „ Wszystkie śmieci są Nasze"

Ekobiesiada składała się z trzech konkursów:

kulinarny- polegał na przygotowaniu potraw na bazie produktów naturalnych, oceniano walory smakowe oraz sposób podania poszczególnych potraw i dekorację stołu;

plastyczny- wykonanie wizerunku zwierząt chronionych naturalnych rozmiarów -jury oceniało sposób wykonania, różnorodność użytych materiałów, podobieństwo wykonanych zwierząt do oryginału;

pokaz mody ekologicznej - tu liczyła się fantazyjność stroju jak również sposób wykonania i użycie materiałów naturalnych;

W w/w konkursach udział wzięli uczniowie SP w Kowalewie Pomorskim, SP w Wielkim Rychnowie, SP w Wielkiej Łące, Świetlicy Socjoterapeutycznej, Przedszkola Publicznego, Przedszkola Terapeutycznego, Zespołu Szkół oraz uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim i Dziennego Domu Pobytu

Imprezę uświetnił pokaz taneczny w wykonaniu Grupy Tanecznej FAN ze Szkoły Podstawowej w Kowalewie Pomorskim pod kierunkiem Katarzyny Grabowskiej.

Wszystkie konkursy oceniało powołane Jury w składzie:

  • Maria Nowatka- Przewodnicząca Polskiego Związku Rencistów Emerytów i Inwalidów
  • Hanna Kalinowska- Radna Rady Miejskiej
  • Jerzy Koralewski-Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia,
  • Magdalena Górna- Skarbnik Gminy Kowalewo Pomorskie
  • Grzegorz Kotecki- Prezes Fundacji Kowalewo Pomorskie „ Uśmiechnij Się „

Wyniki konkursów przedstawiają się następująco:

KULINARNY - (SZKOŁY PODSTAWOWE, PRZEDSZKOLA)

I m-ce ( stolik nr 6) Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim

- Amelia Redman

- Antonina Miś

- Natalia Karczewska

II m-ce ( stolik nr 8) Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim

- Kaja Cyrklaf

- Maja Świerad

II m-ce ( stolik nr 9) Przedszkole Terapeutyczne w Kowalewie Pomorskim

- Agata Guzowska

- Anna Piskorska

- Agnieszka Żółtowska

III m-ce ( stolik nr 3) Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie

- Zofia Dawiec

- Lena Machałowska

- Olga Kowalik

III m-ce ( stolik nr 5) Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim

- Julia Sobczak

- Martyna Sobocińska

- Amelia Budzińska

KULINARNY (ZS i dorośli)

I miejsce - (stolik nr 1)- Zespół Szkół w Kowalewie Pomorskim:

- Beata Jasińska

- Kinga Osmańska

- Anna Racławska

II miejsce - (stolik nr 2 - Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim:

- Piotr Kocjan

- Jarosław Kamper

SUPER SZEFAMI KUCHNI ZOSTALI:

( stolik nr 7) Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim

- Kacper Dunajski

- Wiktor Boniecki

- Tomasz Rożnowski

KONKURS PLASTYCZNY:

I miejsce – Kamil Stachowski – Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie

I miejsce – Milanya Chukhraieva – Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim

II miejsce – Paweł Klugier – Szkoła Podstawowa w Wielkim Rychnowie

II miejsce – Klub Młodego Plastyka

II miejsce – Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim

III miejsce – KacperKarpiński Szkoła Podstawowa Wielka Łąka

III miejsce – Janina Wiewiór – Dzienny Dom Pobytu w Kowalewie Pomorskim

III miejsce – Stanisław Pakuła – Przedszkole Publicznego

III miejsce – Agata Depczyńska – Świetlica Socjoterapeutyczna

III miejsce – Terapeutyczne Przedszkole w Kowalewie Pomorskim

Wyróżnienia:

Nikola Lewandowska, Bruno Kołodziej, Gizela Wróblewska, Tihon Chukhraiev, Zuzanna Styczeń, Aleksandra Goj, Natalia Boniecka, Jakub Rogowski, Agatka i Zosia Celmer, Lena Kopacz, Julia Urbańska, Aleksander Kamiński, Agata Makowska, Lena Nowak, Jakub Skotarczak, Patrycja Urbańska, Miłosz Szczerbiak

POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ: ( grupa młodsza)

I m-ce Bruno Kołodziej – Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim

I m-ce Tomasz Zalewski-Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim

I m-ce Iga Rudewicz – Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim

I m-ce Julia Tarsalewska – Przedszkole Terapeutyczne w Kowalewie Pomorskim

I m-ce Hanna Grządzielewska – Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim

II m-ce Miłosz Kłos – Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim

II m-ce Gabrysia Pieczewska – Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim

II m-ce Blanka Jaguś – Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim

II m-ce Kaja Jaguś – Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim

II m-ce Samuel Krzyżanowski – Przedszkole Publiczne w Kowalewie Pomorskim

III m-ce Julia Mytlewska- Szkoła Podstawowa Wielka Łąka

III m-ce Mateusz Mytlewski – Szkoła Podstawowa Wielka Łąka

III m-ce Maja Mytlewska- Szkoła Podstawowa Wielka Łąka

III m-ce Martyna Kiżewska – Szkoła Podstawowa w Kowalewie Pomorskim

III m-ce Hubert Stafański – Terapeutyczne Przedszkole w Kowalewie Pomorskim

III m-ce Szymon Piskorski - Terapeutyczne Przedszkole w Kowalewie Pomorskim

POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ: ( grupa starsza)

I m-ce Gizela Wróblewska – Dzienny Dom Pobytu

Nagrody zwycięzcom wręczyli Burmistrz Miasta Jacek Żurawski, Zastępca Burmistrza Ilona Rybicka – Sałatowska oraz członkowie komisji.

Fundatorami nagród dla zwycięzców konkursów byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Firma PLASTICA w Frydrychowie, Bank Spółdzielczy w Kowalewie Pomorskim, Kwiaciarnia „Lawenda".

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF