Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka w planie spójności

9 marca 2016 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie Na zdjęciu pojazdy wyjeżdżający z centrum miasta. Pierwszy od lewej pojazd z towarem z PSSE

Obwodnica Kowalewa i droga wojewódzka
w planie spójności komunikacji drogowej i kolejowej na lata 2014-2020

Od września 2015r. trwały konsultacje nad Kujawsko- Pomorskim Planem Spójności Komunikacji Drogowej i Kolejowej na lata 2014-2020. Na wniosek samorządu gminy Kowalewo Pomorskie w dokumencie ujęto obwodnicę Kowalewa oraz drogę wojewódzką 554 (Mlewo- Kowalewo- Napole- Golub). W dniu 17 lutego zarząd województwa przedstawił cały projekt Planu Spójności, który jest teraz poddany konsultacji, a później trafi pod obrady sejmiku wojewódzkiego.

Nasza obwodnica o długości 6,3km i szacunkowej wartości 235mln.zł. znalazła się wśród 4 dróg, gdzie przedsięwzięcie będzie realizowane przez Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad przy udziale pomocy finansowej ze strony Województwa.

Obwodnicy nie odpuszczamy. Cały czas walczymy. Plan zakłada również możliwość ubiegania się o dofinansowanie modernizacji dróg lokalnych ze środków RPO WK-P 2014-2020 w ramach umów partnerskich. Dotyczy to szczególnie dróg strategicznych zapewniających konieczność bezpośredniego połączenia z istniejącymi lub planowanymi terenami inwestycyjnymi. W tym przypadku naszym atutem jest lokalizacja we Frydrychowie Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej na gruntach należących do Toruńskich Zakładów Materiałów Opatrunkowych. Dla nas to nie tylko miejsca pracy i podatki, ale również nasilony ruch drogowy. Cały czas analizujemy możliwości ubiegania się o środki finansowe na drogi, które są naszym priorytetem- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Zapisy dot. Kowalewa- tutaj (Załącznik 1 ,2 )

Poniżej odnośnik do całego Planu Spójności.

http://bip.kujawsko-pomorskie.pl/uchwala-nr-719116-zarzadu-wojewodztwa-kujawsko-pomorskiego-z-dnia-17-lutego-2016-r-zmieniajaca-uchwale-w-sprawie-przyjecia-projektu-kujawsko-pomorskiego-planu-spojnosci-komunikacji-drogowej-i-kol/

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF