Akcja jest kontynuowana

25 października 2013 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

W miesiącu wrześniu kontynuowano akcję walki o obwodnicę miasta Kowalewo Pomorskie poprzez blokadę ulic. W dniu 6 września br., przez dwie godziny mieszkańcy Kowalewa Pomorskiego blokowali przejazd przez miasto, domagając się przyspieszenia budowy obwodnicy. W godzinach od 15.00 do 17.00 spacerowali po 3 przejściach dla pieszych na ul. Toruńskiej, Brodnickiej i 1 Maja.

Miasto opustoszało. Przepuszczano jedynie pojazdy uprzywilejowane i z żywym inwentarzem. Były transparenty, megafony i ulotki. Mieszkańcy przepraszali kierowców za utrudnienia i rozdawali wodę. Po 15 minutach blokady przez 5 minut otwierali przejazd.

Burmistrz Miasta został zaproszony przez Telewizję Bydgoszcz celem nagrania wypowiedzi na temat obwodnicy.

Podtrzymuję swoją deklarację chęci partycypowania w kosztach. Inwestycja w pasie drogi krajowej jest naszą wspólną sprawą. Zarządca drogi sam nie jest stanie tego sfinansować. Powinno być tu więcej partnerów. Cały czas popieram protestujących, solidaryzuję się z nimi. Dziękuje policji za zadbanie o bezpieczeństwo a kierowcom za cierpliwość- podkreśla Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

 

Protestujący i kierowcy bez agresji podeszli do pikiety. Nie było nieprzyjemnych incydentów i wulgaryzmów.

Dla nas bez obwodnicy nie będzie życia. W ostatnich latach szczególnie tranzyt gwałtownie wzrósł. Trudno jest przedostać się tirem przez miasto, w którym są cztery ostre zakręty. Obwodnica przede wszystkim potrzebna jest ze względów bezpieczeństwa pieszych jak i zabytkowych kamienic naszego miasta. - mówi protestująca, główny organizator pikiety, Elżbieta Witkowska- Walczymy także w imieniu kierowców.

http://www.tvp.pl/bydgoszcz/informacja/zblizenia/wideo/609-g-1830/12320819

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF