„Świetlicowe Bystrzaki”

5 maja 2023 |
Agnieszka Lis
Powiększ zdjęcie

Świetlica Socjoterapeutyczna od maja br. przystępuje do realizacji zadania pn. „Świetlicowe Bystrzaki" Kowalewska placówka przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia, pozyskała dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Kujawsko-Pomorskiego w wysokości 7.500,00 zł

w ramach otwartego konkursu ofert nr 6/2023 – wspieranie zajęć rozwojowych dla dzieci i młodzieży zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Celem zadania są zajęcia ukierunkowane na poszerzenie wiedzy i zainteresowań dzieci i młodzieży, umożliwienie młodym osobom eksploracji świata, poszerzenia horyzontów myślowych, ukazania wielu pozytywnych aspektów życia i zbliżenie do aktywnego w nim udziału. Proponowane zajęcia to jednocześnie alternatywa dla używek i wszelkiego rodzaju zachowań ryzykownych.

Wychowankowie Świetlicy Socjoterapeutycznej od maja do wrzenia br., w sposób aktywny i twórczy spędzą czas pozalekcyjny. Zaplanowane zostały zajęcia w głównej mierze warsztatowe tj.: warsztaty szycia, warsztaty świecowe oraz warsztaty tworzenia łapaczy snów, rejs po Wiśle z flisakami i lekcja szkoły rycerskiej na Zamku Dybów w Toruniu, warsztaty konstrukcyjne w Centrum Kreatywności B4K w Toruniu i warsztaty w Muzeum Ziemi Dobrzyńskiej w Rypinie, a także wizyta w Parku linowym na Barbarce.

Wszystkie wymienione zadania mają na celu rozwijać zdolności i umiejętności dzieci i młodzieży, otwierając im nowe horyzonty myślowe.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF