„Czas na sport”

5 maja 2023 |
Agnieszka Lis
Powiększ zdjęcie

Świetlica Socjoterapeutyczna od maja br. przystępuje do realizacji zadania pn. „Czas na sport". Kowalewska placówka przy współpracy ze Stowarzyszeniem na Rzecz Ochrony Zdrowia, pozyskała dofinansowanie z Urzędu Miejskiego w wysokości 5.000,00 zł

W ramach otwartego konkursu ofert pn. „Organizacja działań w zakresie wspierania i upowszechniania kultury fizycznej i sportu na terenie miasta i gminy Kowalewo Pomorskie w roku 2023."

Celem niniejszego zadania jest zaproponowanie wychowankom świetlicy zajęć sportowych, które będą odskocznią od nauki i wytężonego wysiłku umysłowego – promujące zdrowy, aktywny styl życia – z pożytkiem dla ciała, zdrowia i umysłu. Rozbudzając tym samym wśród dzieci i młodzieży, zainteresowanie i podejmowanie dziań na rzecz własnego zdrowia i zdrowia innych.

W ramach zadania przewidziane są zajęcia basenowe pod okiem instruktora nauki pływania na kowalewskiej pływalni oraz cykl zajęć na toruńskim torze rolkowym, gdzie wychowankowie będą szkolić swoje umiejętności jazdy na rolkach i wrotkach.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF