Razem 50 lat - Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie

12 maja 2023 |
Agnieszka Ciepłowska
Powiększ zdjęcie

W dniu 28.04.2023 r., w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury odbyła się uroczystość wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Medale otrzymali Państwo Melania i Zenon Judyccy oraz Helena i Józef Zatorscy.

Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego Pan Jacek Żurawski wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego Panią Anną Szewczyk. Medale nadawane są przez Prezydenta RP parom, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. W tym szczególnym dla jubilatów dniu nie mogło zabraknąć obecności dzieci oraz wnucząt. Burmistrz Miasta Pan Jacek Żurawski wręczając Medale za Długoletnie Pożycie Małżeńskie gratulował jubilatom długiego stażu małżeńskiego oraz życzył wielu pięknych chwil w zdrowiu spędzonych razem przez kolejne lata. Na twarzach jubilatów było widać łzy wzruszenia i dumę. Niewiele par może pochwalić się tak wyjątkowym odznaczeniem. Po wręczeniu medali wzniesiono toast i zaproszeni goście wspólnie zasiedli do stołu na słodki poczęstunek.

Długoletnie Pożycie Małżeńskie świętowali:

Melania i Zenon Judyccy, którzy związek małżeński zawarli 14.05.1972 r., w Zbójnie. PaństwoJudyccy poznali się w 1969 r., na zabawie tanecznej w Działyniu. Dnia 14.05.1972 r.,
w Urzędzie Stanu Cywilnego w Zbójnie powiedzieli sobie sakramentalne ,,TAK’’. W 1975 r., przeprowadzili się do Mlewca i mieszkają tam do dnia dzisiejszego. Pani Melania dorywczo pracowała w Zakładzie Rolnym w Mlewcu, ale głównie zajmowała się domem oraz trójką dzieci. Również Pan Zenon pracował w Zakładzie Rolnym w Mlewcu lecz jako traktorzysta. Obecnie Państwo Judyccy przybywają na zasłużonej emeryturze. Doczekali się trojga dzieci, sześciorga wnucząt oraz jednej prawnuczki.

Helena i Józef Zatorscy, którzy swoją ceremonię ślubną świętowali dnia 25.12.1972 r., w Urzędzie Stanu Cywilnego w Wąbrzeźnie. Pan Józef urodził się w rodzinie rolniczej,
dlatego też po ukończeniu szkoły podstawowej w Sierakowie, wybrał szkołę rolniczą w Kowalewie Pomorskim. Natomiast Pani Helena po ukończonej szkole podstawowej w Wielkiej Łące, podjęła naukę w Technikum Ekonomicznym w Toruniu. Po skończonej szkole pracowała w Państwowym Związku Wspólnoty Narodowej w Toruniu. Po ślubie Państwo Zatorscy zamieszkali razem na odziedziczonym przez p. Józefa gospodarstwie w Srebrnikach. Razem jako rolnicy pracowali, aż do osiągnięcia wieku emerytalnego. Obecnie przebywają na zasłużonej emeryturze. Na co dzień wspierają swoich dwóch synów i cieszą się obecnością trojga wnucząt.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF