Rozmowy z wicepremierem na temat obwodnicy miasta

29 marca 2013 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

W czasie wizyty wicepremiera, jednocześnie Ministra Gospodarki Janusza Piechocińskiego w naszym regionie Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski poruszył temat najważniejszej dla nas inwestycji, czyli budowy obwodnicy miasta.

Miałem sposobność dłuższej rozmowy z Panem wicepremierem w czasie jego objazdu najważniejszych miejsc w regionie w dniu 27 marca br. Wśród poruszanych tematów najważniejszym była szansa na powstanie naszej obwodnicy. Przejeżdżając przez Kowalewo mieliśmy jasny obraz sytuacji. Tłok i korki, trudności z włączeniem się do ruchu i z przejazdem przez centrum. Wicepremier potwierdził, że słusznym jest nasze dążenie do powstania objazdu. Obwodnica jest u nas wprost niezbędna. Jednocześnie potwierdził także, że obecna sytuacja ekonomiczna kraju zablokowała wszystkie inwestycje, nie tylko drogowe. Począwszy od wielkiej powodzi, która zniszczyła całą południową infrastrukturę drogową kraju, aż do obecnej sytuacji finansowej Europy, można przypuszczać, że długo nie ulegnie to poprawie. - informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski- Nadal będziemy szukać każdej sposobności, aby lobbować na rzecz budowy obwodnicy miasta. Sugestie Ministra Infrastruktury, aby to samorządy wzięły na siebie koszt tego typu inwestycji są dla nas nie do przyjęcia.

Premier Janusz Piechociński plan wizyty miał bardzo napięty . Spotkał się również m.in., z Marszałkiem, Wojewodą, Prezydentami Torunia i Bydgoszczy. Wizytował nowo powstający most, spotkał się z młodzieżą na Uniwersytecie Technologiczno- Przyrodniczym w Bydgoszczy oraz zwiedził firmy: Damix Rypin, Apator Toruń i Pesa Bydgoszcz.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF