„OZE – nasza przyszłość”

20 września 2023 |
Szkoła Podstawowa im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach
Powiększ zdjęcie

Od 1 sierpnia 2023r. w Szkole Podstawowej im. Wojska Polskiego w Pluskowęsach jest realizowany projekt „OZE – nasza przyszłość" w ramach Programu Priorytetowego Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej „Ekopracownia- zielone serce szkoły".

Zostanie stworzona pracowania OZE, wyposażona w nowe meble do doświadczeń oraz stoliki i krzesełka polepszające ergonomię pracy uczniów. Zakupione zostaną także specjalistyczne pomoce dydaktyczne, które są niezbędne do poznania i odkrycia niezwykłych możliwości energii wody, wiatru, światła - źródeł energii odnawialnej. Pracownia da możliwość budowania świadomości ekologicznej oraz inspirowania do działań na rzecz ochrony środowiska. Będą się w niej odbywały m.in. zajęcia dla uczniów, ich rodziców i dziadków. Podczas tych spotkań uczestnicy przyswoją wiedzę o odnawialnych źródełach energii.

Ekopracownia 2023 dofinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Toruniu oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w formie dotacji, w kwocie 50 000 zł.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF