Uroczyste przekazanie promes w ramach VIII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych

18 października 2023 |
Małgorzata Dębińska
Powiększ zdjęcie

W środę, 11 października 2023 roku, w auli Wyższego Seminarium Duchownego we Włocławku odbyła się uroczystość wręczenia promes z ósmej już edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych samorządowcom z terenu dawnych województw toruńskiego i włocławskiego.

W wydarzeniu udział wzięli m.in. wicewojewoda kujawsko-pomorski Józef Ramlau i parlamentarzyści. Gmina Kowalewo Pomorskie otrzymała dofinansowanie na zadanie pn.: „Budowa i modernizacja infrastruktury wodno – kanlizacyjnej na terenie gminy Kowalewo pomorskie" w wysokości 4.000.000,00 zł, promesę odebrał Burmistrza Miasta Jacek Żurawski.

Przedmiotowy projekt stanowi kolejny etap szerszego przedsięwzięcia, przyjętego do realizacji, zgodnie z jednym z celów rozwoju gminy, którym jest „Rozwój i poprawa dostępu do infrastruktury wodno-kanalizacyjnej". Projekt ma na celu zwiększenie stabilizacji i poprawę infrastruktury wodno – kanalizacyjnej. W ramach zadania planuje się budowę zbiornika retencyjnego wody pitnej, zakup samochodu do czyszczenia kanalizacji, modernizację oczyszczalni ścieków w Kowalewie Pomorskim oraz opracowanie i uzyskanie wszelkiej dokumentacji, pozwoleń zgodnie z przepisami prawa.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF