Informacja w zakresie watahy bezpańskich psów

3 listopada 2023 |
Natalia Maleszewska
Powiększ zdjęcie

W związku z odbytą debatą „Bezpieczeństwo to nasza wspólna sprawa" zorganizowaną przez Komendanta Powiatowego Policji w Golubiu – Dobrzyniu wspólnie z Burmistrzem Miasta Kowalewo Pomorskie w dniu 26.10.2023r., dziękujemy za obecność i konstruktywną wymianę zdań.

Na spotkaniu ustalono, że w najbliższym czasie będziemy zbierać jak najwięcej informacji o aktualnym miejscu przebywania watahy bezpańskich psów, aby móc stworzyć i na bieżąco aktualizować mapę ich przemieszczania się po Gminie Kowalewo Pomorskie i Gminie Golub – Dobrzyń. Ustalenie schematu wędrowania i ich zachowania, jest niezbędne do zorganizowania skutecznej akcji wyłapania.

Każda informacja napływająca od mieszkańców, jest ważna. Na przyszły tydzień jest wstępnie planowana szeroko zakrojona akcja przy udziale specjalistycznej firmy i Komendy Powiatowej Policji w Golubiu – Dobrzyniu z użyciem drona policyjnego. W dalszym ciągu apelujemy, o wszelkie informacje.

W związku z powyższym prosimy o każdorazowe zgłaszanie informacji o pojawieniu się psów, z uwzględnieniem dokładnej lokalizacji, ilości psów i ich umaszczenia, czasu przebywania do tut. urzędu pod numer telefonu 56 475 65 21 bądź do miejscowego posterunku policji tel. 602 661 927.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF