Student - Senior na kowalewskim uniwersytecie - ostatnie dni zapisów!!!

8 kwietnia 2013 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

W kwietniu inauguruje rok akademicki Uniwersytet Trzeciego Wieku (U3W) w Kowalewie Pomorskim. Jest to filia Wyższej Szkoły Gospodarki z Bydgoszczy.

Dochodziły do nas sygnały o potrzebie stworzenia takiej możliwości. Na spotkaniach z ToMiKo czy ze Związkiem Emerytów chwalono organizowane kursy komputerowe, szkolenia czy projekty edukacyjne. Każdy podkreślał, że szkoda, że trwały one tak krótko. Postanowiliśmy sprawdzić jaka jest rzeczywista potrzeba ściągnięcia do nas takiej uczelni.  Na prowadzoną na przełomie II/III kampanię informacyjną odpowiedziało 80 chętnych składając wstępną deklarację. Wiek praktycznie nie gra tu roli. Wystarczy mieć chęci do poznawania nowych rzeczy. Liczę, że nasz Uniwersytet zyska wielu słuchaczy i spełni on oczekiwania mieszkańców. Zachęcam do skorzystania z tej okazji.- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

W dniu 20 marca br. organizatorzy, czyli w imieniu uczelni p. Karolina Dołhun oraz Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski przybliżyli zainteresowanym zasady uczestnictwa w wykładach i w warsztatach. Uczelnia otwiera swoje podwoje pierwszym wykładem inauguracyjnym 11 kwietnia br. o godz. 17.00. w Sali MGOK. Zapowiedział w nim udział prezydent uczelni prof. Krzysztof Sikora. Wówczas to studencka brać otrzyma indeksy, gdzie będą wpisywane wszystkie wykłady i zajęcia.

W semestrze letnim (IV-VI) zorganizowanych będzie 8 wykładów (tematyka tutaj) . Na ostatnim wykładzie studenci ustalą sami tematykę ośmiu wykładów semestru zimowego. Koszt jednego semestru to 50zł od studenta.

Również na czerwcowym wykładzie studenci określą się w jakich warsztatach będą chcieli uczestniczyć w semestrze zimowy. Mają do wyboru kilkadziesiąt możliwości i wszystkie na miejscu. Mogą uczęszczać na warsztaty językowe (angielski, niemiecki, włoski, hiszpański i francuski o różnym stopniu zaawansowania), komputerowe dla początkujących i zaawansowanych, fotograficzne, artystyczne, taneczne, kulinarne (dietetyka, dekoracje, nauka gotowania), nordick waking, fitness, pływanie, masaże terapeutyczne  oraz samoobrona.

Warsztaty w grupach 10-14 osobowych odbywać się będą raz w tygodniu po 1,5godziny zegarowej. Koszt miesięcznych warsztatów dla studentów U3W to kwota 40zł.

Będzie też możliwość korzystania z warsztatów przez osoby, które nie będą słuchaczami U3W. Jednak oni będą ponosić pełną odpłatność czyli 60zł za miesiąc.

Udział w U3W to nie tylko wykłady i warsztaty. Nasi studenci mają swój samorząd, stronę internetową oraz wspaniałe pomysły na dodatkowe, wspólne inicjatywy. Są zajęcia integracyjne, gdzie studenci wszystkich filii przyjeżdżają do Bydgoszczy, są wyjazdy np. do Berlina czy w góry, są wspólne wigilie, zabawy karnawałowe czy piesze wycieczki krajoznawcze.- informuje p. Karolina Dołhun.

UWAGA - do 10 kwietnia chętni mogą jeszcze wypełnić druk rejestracyjny (tutaj) i złożyć go w Miejsko - Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF