Nie tylko pomagają, ale również dobrze strzelają

23 czerwca 2015 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

Strażacy ochotnicy z gminy Kowalewo Pomorskie udowodnili, że nie tylko znają się na gaszeniu pożarów, rozcinaniu samochodów po wypadku czy na ściąganiu kotów z drzew. W dniu 21 czerwca br. na I Gminnych Zawodach Strażaków w strzelaniu druhowie sprawdzali swoją celność. Nad prawidłowością zawodów, a przede wszystkim nad bezpieczeństwem uczestników czuwała firma Sfora Extrim. Na dwanaście jednostek w gminie Kowalewo aż 11 wystawiło pięcioosobowe drużyny. Tylko jedna (OSP Lipienica) miała w swoim składzie druhenkę (Magdalena Błach). Główny organizator prezes Miejsko- Gminny OSP burmistrz Andrzej Grabowski zachęcał do organizacji zawodów we własnych jednostkach. Obiekt służy wszystkim, wystarczy tylko zadbać o instruktora.

Druhowie na co dzień narażają się ratując mienie, zdrowie oraz życie naszych mieszkańców. Cieszę się, że możemy wspólnie spotykać się w czasie spokoju na zawodach sprawnościowych lub strzeleckich. Pozwoli to na sprawdzenie swoich umiejętności- podkreślał burmistrz Andrzej Grabowski otwierając zawody.

Zawodnikom kibicowali nie tylko prezesi i strażacy, ale całe rodziny. Wśród zaproszonych gości na zawody przybył wiceprezes wojewódzki OSP poseł Zbigniew Sosnowski, wicestarosta Franciszek Gutowski, radni i sołtysi.

Każdy zawodnik miał do wykonania trzy strzały próbne i 5 ostatecznych z karabinka w pozycji leżącej. Komisja sędziowska pod przewodnictwem druhny Edyty Jasińskiej skrupulatnie dodawała 5 najlepszych strzałów. Wyniki poszczególnych drużyn utrzymywane były do końca w tajemnicy. Ich ogłaszanie budziło wielkie emocje. A oto one:

I miejsce OSP Pruska Łąka, - 189pkt.

IIm OSP Pluskowęsy, - 179pkt.

 IIIm OSP Mlewo,- 176pkt.

Oraz pozostali- IV OSP Chełmoniec, V OSP Sierakowo, VI OSP Kiełpiny, VII OSP Kowalewo, VIII OSP Srebrniki, IX OSP Mariany, X OSP Lipienica i XI OSP Mlewiec.   

Indywidualnie panowie Im. Radny, strażak Marcin Dunajski z OSP Sierakowo- 46pkt., Mieczysław Chyliński z OSP Mlewo- 45pkt. i IIIm Ireneusz Sutkowski z OSP Pluskowęsy 44pkt..

Na zakończenie, już w celach hobbistycznych strzały oddali: poseł Zbigniew Sosnowski, Przewodniczący Rady Jerzy Orłowski (myśliwy), wicestarosta Franciszek Gutowski (myśliwy) oraz radny Michał Klafczyński (leśnik). Pomimo, że najmniej na co dzień z bronią ma do czynienia poseł, to on zdobył w tym gronie największą liczbę punktów (44) i nagrodę rzeczową.  Gratulujemy.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF