Strzelnica pełnoletnia i po liftingu

29 września 2014 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

Strzelnica w Kiełpinach (gm. Kowalewo Pomorskie) zaprezentowała nam po raz pierwszy swoje walory po gruntownej przebudowie. W dniu 28 września br. pasjonaci broni uczestnicząc w XVIII Zawodach Strzeleckich na strzelnicy im. Waldemara Balcerka, zanim sprawdzili swoją precyzję i celne oko najpierw uczestniczyli w uroczystym otwarciu zmodernizowanego obiektu. Zainaugurowała go msza święta dziękczynna w intencji bezpieczeństwa użytkowników obiektu.

Płomienną mowę dziękującą burmistrzowi i radnym za podjecie decyzji o remoncie i jego przeprowadzenie wygłosił ks. Kanonik Bernard Kowalewski. Zapewne do każdego z obecnych trafił apel ks. Kanonika o rozwagę na obiekcie oraz o miłość do bliźniego. Tylko miłość i szacunek do innej osoby pozwoli tak obchodzić się z bronią, aby wyeliminować zagrożenia. Po poświęceniu obiektu uroczystego przecięcia wstęgi dokonał Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski, ks. Kanonik Benedykt Kowalewski, wiceprzewodniczący sejmiku woj. Ryszard Bober, wiceprzewodniczący rady Adam Arbart oraz gospodarz obiektu -sołtys wsi Kiełpiny i jednocześnie radny Wiesław Kraśniewski.

Zabierając głos Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski dziękował za poparcie w czasie walki ze starostwem powiatowym o pozwolenie na zmodernizowanie obiektu, które ostatecznie wydały służby wojewody, a nas ta nieprzychylność kosztowała 7 miesięcy zwłoki. Podziękowania skierował również w stronę urzędu marszałkowskiego za 75% dofinansowanie modernizacji obiektu. Dzięki temu strzelnica jest bardzo bezpieczna i można na niej strzelać z kbks, a nie tylko z wiatrówki.

Wśród gości można było również zauważyć starostę wąbrzeskiego Krzysztofa Mackiewicza, przedstawicieli wykonawcy, inspektora nadzoru, dyrektorów szkół, radnych, sołtysów, prasę oraz społeczeństwo z całej gminy. Uroczysta oprawę nadały sztandary: gminny, OSP Kiełpiny i Koła Łowieckiego Grzywacz oraz piękne jesienne słońce. Tradycyjnie przed uroczystością, w imieniu uczestników Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski złożył wiązankę kwiatów na grobie śp. Waldemara Balcerka, który jako naczelnik tej gminy wybudował strzelnice i zaszczepił w wielu pasję strzelania.

W czasie Zawodów Strzeleckich startowało 45 drużyn (135 osób). Strzelali z kbks-ów. Reprezentowali oni poszczególne sołectwa, zakłady pracy, organizacje społeczne. Z roku na rok co raz więcej pań chwyta za broń. W tym roku już 30% zawodników to płeć piękna. Organizatorami tej cieszącej się olbrzymią popularnością imprezy jest Burmistrz Miasta, sołectwo Kiełpiny oraz Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury. Nad bezpieczeństwem zawodników jak i kibiców czuwali sędziowie: Zbigniew Jakubowski i Sławomir Figurski.

Drużynowo w kategorii mężczyźni Im FPHU J. Dębowski, IIm Koło Łowieckie Grzywacz, IIIm. Sołectwo Wielkie Rychnowo.

Drużynowo wśród kobiet Im. KGW Wielka Łąka, IIm Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju KGW Pluskowęsy, IIIm. Urząd Miejski Kowalewo Pomorskie.

Indywidualnie Panie:

Im. Kilanowska Ewa- KGW Wielka Łąka - 47 pkt. (ubiegłoroczna zwyciężczyni z 41pkt.)

IIm. Joanna Grembocka - Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Wsi Pluskowęsy

IIIm Katarzyna Kamińska - UM Kowalewo,

IVm. Hanna Żelazny Plewa - (ZGKiM)

Vm. Małgorzata Murzynowska- Lipińska - Rada Rodziców SP W. Rychnowo.

Indywidualnie Panowie:

Im. Krzysztof Midura - 47 pkt.- sołectwo Piątkowo,

IIm Radosław Piotrowski- OSP Mlewo

IIIm Dębowski Jerzy -FPHU J. Dębowski

IVm. Dębowski Marcin -FPHU J. Dębowski

Vm Jerzy Orłowski - sołectwo Pruska Łąka,

Nagrodzono również zawodniczki (Donatę Midurę i Agnieszkę Paszkiewicz), które zachowały nietknięte tarcze strzelnicze. Panie zapewniały, że zatrzymają je do XIX Zawodów.

Zawody to nie tylko rywalizacja, to również forma relaksu. Z drużynami przyjechały całe rodziny, sołtysi poszczególnych wsi, a nawet ekipy z zakładów pracy. Był to raczej wspaniały piknik. Bardzo dziękuję mieszkańcom sołectwa Kiełpiny: paniom z KGW, strażakom z OSP, radzie sołeckiej z sołtysem Wiesławem Kraśniewskim na czele oraz opiekunce sołectwa p. Annie Panak za przygotowanie oprawy uroczystej mszy polowej i zawodów. Goście zostali poczęstowani domowym jadłem i otoczeni rodzinną opieką- podkreślał zamykając XVIII Zawody Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Wszyscy uczestnicy zawodów dzięki przychylności samorządu oraz wykonawcy delektowali się pieczonym prosiakiem.

Poniżej wyniki szczegółowo:

 

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF