Udane starty kolarzy Sokoła w Grucie i Słupie

15 czerwca 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Przy  temperaturze przekraczającej 32 stopnie Celsjusza młodzi zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo rywalizowali w dniach 09-10 czerwca w  Ogólnopolskim Wyścigu Kolarskim o Puchar Wójta Gminy Gruta.

W sobotę w Grucie rozegrano jazdę indywidualną na czas na dystansie 5 km. Dystans ten miały do pokonania wszystkie kategorie wiekowe.

W kat. żak  dobrze spisał się  Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka) , który „wykręcił” czternasty czas zawodów.  Debiutujący w jeździe indywidualnej na czas Jonasz Śliwka i Karol Pruski  (obaj SP Wielkie Rychnowo) zajęli miejsca w trzeciej  dziesiątce.

Nasze młodziczki: Katarzyna Kurzyńska (SP Pluskowęsy) i Weronika Rysiewska (SP Wielkie Rychnowo) swój start zaliczą do udanych, zajęły odpowiednio jedenaste i czternaste miejsce.

Bardzo dobrze w kategorii młodzik spisał się Tymoteusz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo), który wśród startujących sześćdziesięciu pięciu młodzików, z czasem 08.17,09 wywalczył ósme miejsce.

Następnego dnia w Słupie wystartowaliśmy w wyścigu ze startu wspólnego. Jako pierwsi na trasę ruszyli żacy, którzy do pokonania mieli 18 km. Bardzo dobrze spisał się Aleksander Lipiński, który po sprinterskim finiszu z głównej grupy wywalczył dziesiąte miejsce. Jonasz Śliwka finiszował na trzydziestej pozycji, pięć oczek za nim na mecie zameldował się Karol Pruski.

Młodziczki Katarzyna Kurzyńska i Weronika Rysiewska zajęły odpowiednio szesnaste i osiemnaste miejsce.

Pechowo wyścig ułożył się dla naszego młodzika Tymoteusza Śliwka, któremu kraksa na pierwszym okrążeniu przeszkodziła w walce o dobrą pozycję.  Ostatecznie wyścig skończył na czterdziestej drugiej pozycji.