Cała Polska strefą ekonomiczną Informacja dla Przedsiębiorców

3 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

Z dniem 30 czerwca br. weszły w życie zapisy ustawy o wspieraniu nowych inwestycji. Zakłada ona, że cały obszar Polski przeznaczony na działalność gospodarczą stanie się jedną strefą inwestycji. Nowe przepisy umożliwiają zwolnienia podatkowe dla inwestorów na 10-15 lat. Dodatkowe punkty są przyznawane firmom z sektora małych i średnich przedsiębiorstw, a także za lokalizację w powiecie o wysokiej stopie bezrobocia lub mieście średnim tracącym funkcje społeczno-gospodarcze.

Ustawa przewiduje, że o ulgi podatkowe i preferencyjne warunki będzie mogła wystąpić każda firma w każdym mieście czy gminie.

Dzięki odejściu od ograniczeń terytorialnych ma się skrócić czas wydawania decyzji o wsparciu (dotychczas wynosił on od pół roku do dwóch lat). Mikro, małe i średnie firmy nie muszą przenosić się do poszczególnych stref i inwestować z dala od swojego obszaru działania, ale tam gdzie im wygodniej, czyli u siebie, w swojej gminie.

Ulotka

W dniu 27 lipca br. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski spotkał się z przedstawicielami Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej oddziału toruńskiego (kier. Joanna Gasek i projekt menager Katarzyna Adamska), aby omówić możliwości i zasady wspierania inwestycji przez PSSE. Szczególnie te dla podmiotów na gruntach prywatnych. Przedstawiciele PSSE zadeklarowali przeprowadzenie konsultacji z naszymi przedsiębiorcami na miejscu.

Zachęcamy przedsiębiorców z gminy Kowalewo Pomorskie do ubiegania się o taką formę wsparcia. Podmioty zainteresowane udziałem w spotkaniu zorganizowanym przez samorząd prosimy o zgłoszenie  pisemne na e-mail um.kowalewo@wp.pl wpisując w tytule wiadomości „Udział w spotkaniu z PSSE”. Zapisy przyjmujemy do końca VIII br. O terminie wrześniowego spotkania poinformujemy już każdego przedsiębiorcę indywidualnie.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF