Dot. prac rekultywacyjnych na rynku

8 sierpnia 2018 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

W związku wpisami na anonimowym forum na temat rekultywacji rynku i połączenia tego z kadencyjną przysięgą wyjaśniam co następuje.

Zgodnie z protokołem z tej uroczystości składając kadencyjną przysięgę na rynku w dniu 30 listopada 2014r. Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski mówił:

„Nadal będę służył najlepiej jak potrafię dla dobra Kowalewiaków. Wybór na kolejną kadencję świadczy, że moje dotychczasowe działania zyskały akceptację i poparcie mieszkańców. Jestem gotów dalej współpracować z radnymi, sołtysami, dyrektorami, druhami ochotnikami i wszystkimi, którym na sercu leży dobro naszej gminy. (……). Tradycyjnie składam przysięgę stojąc przed Państwem w sercu naszego miasta (……). Zapewniam, że nie planuję zmienić jego przeznaczenia, nadal będzie służył mieszkańcom jako teren zielony….”

Słowa te były pokłosiem debat „Bezpieczny Powiat” organizowanych przez policję w latach 2013/2014, gdzie mieszkańcy wnioskowali o zwiększenie miejsc parkingowych kosztem terenu rekreacyjnego rynku. Zgodnie z dokumentacją rekultywacja obejmuje tylko teren zielni miejskiej i nie spowoduje zmian w liczebności miejsc parkingowych.  

Jeśli autor wpisu posiada inne zapisy słów burmistrza z dnia 30.11.2014r. to proszę o ich odważne przedstawienie.

Z upoważnienia
Karolina Kowalska
Asystent Burmistrza

Zdjęcie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF