Wakacyjne starty kolarzy Sokoła

14 sierpnia 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Trzy dni ścigania mają za sobą zawodnicy UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo, którzy  w dniach 10-12.08. br. wystartowali w Międzynarodowych Wyścigach Kolarskich rozgrywanych w Grudziądzu, Grucznie i Kijewie Królewskim.

W miniony piątek nasi żacy: Aleksander Lipiński i Jonasz Śliwka wystartowali w V Międzynarodowym Kryterium Ulicznym - XV Memoriale Szymona Wołocha rozegranym na ulicach Grudziądza. Na starcie stanęło 35 żaków, którzy do pokonania mieli pięć rund " na kreskę". Bardzo dobrze spisali się Aleksander Lipiński i Jonasz Śliwka, którzy zafiniszowali odpowiednio na piątej i szóstej pozycji. W kryterium wzięli także udział nasi wychowankowie, obecnie reprezentujący barwy TKK "Pacific" Toruń. W kategorii junior młodszy Bartosz Małkiewicz zajął siódme miejsce, a wśród juniorów Adrian Marzec był szósty.

Następnego dnia w Grucznie rozegrano IX Międzynarodowe Kryterium Uliczne, gdzie zawodnicy musieli zmierzyć się z trudną technicznie rundą o długości 1100 m. Udany występ zanotowali nasi żacy: Jonasz Śliwka zajął siódme miejsce, a Aleksander Lipiński był dziesiąty. Wśród młodziczek na dobrej ósmej pozycji finiszowała Katarzyna Kurzyńska, Weronika Rysiewska na mecie zameldowała się na szesnastym miejscu.

W niedzielę nasze młodziczki zawitały do Kijewa Królewskiego, gdzie wystartowały w XIII Memoriale Wojciecha Paducha. Dziewczyny do pokonania miały rundę o długości 21,2km. Katarzyna Kurzyńska zajęła dziesiąte miejsce, a Weronika Rysiewska była osiemnasta.

Kolejny start już 18 sierpnia w Wielkiej Łące, na który serdecznie zapraszamy. Start pierwszego wyścigu o godz. 13.00.