Poznali przebieg drogi rowerowej

19 stycznia 2018 |
Karolina Kowalska
Powiększ zdjęcie

Prezentacją projektu lokalizacji drogi rowerowej na odcinku Kiełbasin- Sierakowo zakończono kolejny etap powstawania tej inwestycji. Na otwarte spotkanie w dniu 17 stycznia przybyło 26 osób żywo zainteresowanych, gdzie będzie zlokalizowana ścieżka. Wśród nich dominowali właściciele gruntów przyległych do drogi wojewódzkiej.

Spotkanie przebiegało w bardzo sympatycznej atmosferze. Biuro projektowe ZNAK Gdańsk omówiło każdy odcinek ścieżki, rozwiązania proponowane przy przechodzeniu przez ścieki wodne, rowy melioracyjne, skrzyżowania i wjazdy. Uczestnicy dowiedzieli się, że na odcinku ponad 8km. powstanie bitumiczna (asfaltowa) droga o szerokości 2m. Zlokalizowana będzie na całym odcinku po lewej stronie jadąc od gminy Chełmża. W czasie dyskusji mieszkańcy przedstawiali swoje spostrzeżenia i doświadczenia związane z terenem pod inwestycję: obszary zalewowe, zlokalizowana infrastruktura podziemna (oczyszczalnie przydomowe) czy drzewa.

Głównym inwestorem jest Zarząd Dróg Wojewódzkich w Bydgoszczy. Inwestycja będzie  sfinansowana proporcjonalnie ze środków unijnych w ramach zadań ZIT (Zintegrowane Inwestycje Terytorialne), ze środków urzędu marszałkowskiego i samorządu gminy Kowalewo Pomorskie. Po zakończeniu etapu projektowania ogłoszony będzie przetarg na wykonawstwo. Mam nadzieję, że już w niedługim czasie cieszyć się będziemy bezpieczną i komfortową trasą- informuje Burmistrz Miasta Andrzej Grabowski.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF