Udany weekend kolarskich Sokołów

14 września 2018 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

Na ściganiu miniony weekend spędzili zawodnicy UKS „Sokół" Wielkie Rychnowo, którzy wystartowali w dwóch wyścigach w ramach kolarskiej Ligi UKS województwa kujawsko – pomorskiego.

W sobotę do rywalizacji w Świeciu nad Osą przystąpiła dwunastoosobowa reprezentacja „biało – niebieskich”. Bardzo dobrze spisała się Julia Kolasa ( SP Wielka Łąka), która wywalczyła piąte miejsce w kategorii żakini. Wśród żaków Aleksander Lipiński (SP Wielka Łąka) i Jonasz Śliwka (SP Wielkie Rychnowo) zameldowali się w głównej grupie na siedemnastym i dwudziestym piątym miejscu, Karol Pruski ( SP Wielkie Rychnowo) był trzydziesty drugi.

W Świeciu nad Osą na rundzie o długości 11,3 km wystartowali również: KonradOstrowski (SP Wielkie Rychnowo), Rafał Flader (SP Wielkie Rychnowo), Mateusz Płotka (Wielka Łąka), Jakub Regulski (SP Wielka Łąka) i Amelia Welka (SP Wielkie Rychnowo), którzy stawiają pierwsze kroki w sporcie kolarskim i systematycznie zbierają kolejne cenne doświadczenie startowe.

Następnego dnia zawodnicy walczyli w wyścigu o Puchar Burmistrza Miasta Chełmno. Na trudnej technicznie rundzie świetnie spisały się nasze żakinie: Julia Kolasa wywalczyła drugie miejsce, a Amelia Welka pomimo kraksy finiszowała na dziewiątym miejscu.

Do udanych start zaliczą żacy: Aleksander Lipiński był szósty, a Jonasz Śliwka piętnasty. Wśród młodziczek Katarzyna Kurzyńska była szesnasta, Weronika Rysiewska dwudziesta pierwsza. Młodzik Tymoteusz Śliwka swój start zakończył na trzydziestym ósmym miejscu.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF