Ekobiesiada 2018

19 września 2018 |
Barbara Niewidział
Powiększ zdjęcie

W dniu 16 września 2018 roku w Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim zorganizowano już po raz trzynasty KONKURSY EKOLOGICZNE W RAMACH EKOBIESIADY.

Ekobiesiada składała się z trzech konkursów: kulinarny- polegał na przygotowaniu potraw na bazie produktów naturalnych, oceniano walory smakowe oraz sposób podania poszczególnych potraw i dekorację stołu; plastyczny- wykonanie wizerunku zwierząt chronionych naturalnych rozmiarów -jury oceniało sposób wykonania, różnorodność użytych materiałów, podobieństwo wykonanych zwierząt do oryginału; pokaz mody ekologicznej-    tu liczyła się fantazyjność stroju jak również sposób wykonania i użycie materiałów naturalnych. Dodatkowo wybrani zostali po raz pierwszy SUPER SZEFOWIE KUCHNI KOWALEWA POMORSKIEGO 2018.W w/w konkursach udział wzięło  102 uczestników (SP Kowalewo Pomorskie, SP Wielkie Rychnowo, SP Wielka Łąka, SP Pluskowęsy,  Publiczne Gimnazjum, Świetlica Socjoterapeutyczna, Przedszkole Publiczne , Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim. Wszystkie konkursy oceniało powołane Jury w składzie: Joachim Kupski- Przewodniczący Komisji - Prezes Towarzystwa Miłośników Kowalewa, Joanna Piasecka- Dyrektor Przedszkola Publicznego w Kowalewie Pomorskim, Barbara Bezorowska- Prezes Koła Kobiet Kreatywnych, Jerzy Koralewski- Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury, Sportu i Zdrowia, Barbara Niewidział-Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury, Edyta Jasińska-Kierownik Ochrony Środowiska i Ewidencji Gospodarczej,  Roman Stawicki -Prezes Stowarzyszenia Artystów Amatorów ARS ,Ludwika Markiewicz – Skarbnik Stowarzyszenia ARS, Zofia Znajewska – członek Stowarzyszenia ARS

Wyniki konkursów:

KULINARNY 

GRUPA MŁODSZA

I miejsce   (stolik nr1)  Patrycja Gadomska, Wiktoria Wieczyńska, Zuzanna Midura(SP Kowalewo Pomorskie)

II miejsce  (stolik nr3) – Zofia Wiśniewska, Agata Brzycka, Zuzanna Obrembska

(SP Kowalewo Pomorskie)

II miejsce  (stolik nr6)-Kaja Cyrklaf, Adam Panak, Szymon Osmański

(SP Kowalewo Pomorskie)

III miejsce(stolik nr 8)- Karolina Śliwińska, Wiktoria Czapla, Paulina Derewecka

(SP Wielkie Rychnowo)

III miejsce (stolik nr 7)- Weronika Banasik, Małgorzata Romanowska, Klaudia

Burczyńska (SP Wielkie Rychnowo)

Wyróżnienia: (stolik nr 5)- Paweł Panak, Jakub Szymański, Aleksandra Siwik

(SP Kowalewo Pomorskie)

(stolik nr 4) – Mateusz Witkowski, Łukasz Ostrowski, Franciszek Orfin

(SP Kowalewo Pomorskie)

KULINARNY– GRUPA STARSZA

I miejsce  (stolik nr 9)- Piotr Kocjan, Małgorzata Krzywdzińska, Jarosław Kamper

( Warsztaty Terapii Zajęciowej)

I miejsce  (stolik nr11) – Weronika Mlewska, Zuzanna Wiśniewska, Anna Betkier

(Publiczne Gimnazjum)

II miejsce  (stolik nr 13) – Natalia Czyżniewska, Magda Włodarska, Judyta Gierłowska

( Publiczne Gimnazjum)

III miejsce (stolik nr 10)- Marcel Rak, Nikodem Rak, Kacper Kubiak

(Publiczne Gimnazjum)

Wyróżnienie: (stolik nr 12)- Weronika Czachorowska, Zuzia Czyżniewska, Marysia

Jeżowska(Publiczne Gimnazjum)

KONKURS PLASTYCZNY

(grupa młodsza):

I miejsce  Kryspin Jagielski (Przedszkole Publiczne)

II miejsce  Lena Krawczyk ( Przedszkole Publiczne)

III miejsce  Marcel Dunajski ( Przedszkole Publiczne)

Wyróżnienie: Alicja Kasprowicz( SP Wielkie Rychnowo oddział przedszkolny)

(grupa starsza):

I miejsce- Anna Filar (SP Kowalewo Pomorskie)

II miejsce -Dominika Klugier (SP Wielkie Rychnowo)

III miejsce-Mikołaj Siwiec( SP Wielka Łąka)

Wyróżnienia: Olivier Bartoszyński(SP W. Łąka),Bartosz Buczkowski(SP W. Łąka), Wiktoria

Romanowska, Maja Kasprowicz(SP W. Rychnowo),Kornelia Curyło (SP Kowalewo Pom.),

Daniel Preuss (SP W. Łąka),Jakub Ciesielski (SPW. Łąka),Szymon Betkier (SP W. Łąka),Olivia Wegner

(SP W.Łąka), Warsztaty Terapii Zajęciowej w Kowalewie Pomorskim.

POKAZ MODY EKOLOGICZNEJ :

Gr. Młodsza (Przedszkole i kl. „0”)

I miejsce  Nikola Nowakowska(Przedszkole Publiczne)

II miejsce -Martyna Kiżewska (Przedszkole Publiczne)

III miejsce-Marcel Dunajski (Przedszkole Publiczne)

Wyróżnienia :Anna Czołgowska, Lenka Krawczyk ,Nadia Puwalska, Natalia Dąbrowska,

 Kryspin Jagielski, Natalia Wudzińska, Pola Błach ( Przedszkole Publiczne)

Gr. Starsza

 I miejsce-Julia Górna (SP Kowalewo Pomorskie)

II miejsce-Jagoda Żelaskowska (Świetlica Socjoterapeutyczna)

 III miejsce -Zuzia Kiżewska (SP Kowalewo Pomorskie)

Wyróżnienia: Martyna Siwiec (SP Pluskowęsy), Wiktoria Brożek (SP Kowalewo Pom.),

Julia Belzyd (SP W. Łąka)

SUPER SZEFOWIE KUCHNI KOWALEWO POMORSKIE 2018

 (stolik nr 2) – Dominika Chruściel, Alicja Fordońska, Amelia Sołtyszewska (SP Kowalewo Pomorskie)

Fundatorami nagród dla zwycięzców konkursów ekologicznych w ramach ekobiesiady byli: Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska  i Gospodarki Wodnej w Toruniu, Burmistrz Miasta Kowalewa Pomorskiego, Firma „EŁWJA” Bielsk pp .Łucja i Edward Oleś, Wojciech Małkiewicz-Kowalewo Pomorskie. Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy do kolejnych edycji ekobiesiady w roku 2019.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF