"Sieci Życia"

6 grudnia 2018 |
Magdalena Gręźlikowska
Powiększ zdjęcie

Krajowy Sztab Ratownictwa informuje, że od wielu lat na terenie całego kraju działa Stowarzyszenie ,,Społeczna Krajowa Sieć Ratunkowaˮ, która oferuje objęcie osób chorych, niesamodzielnych, samotnych, starszych czy też doświadczających przemocy w rodzinie całodobową pomocą w ramach działania Sieci Życia.

Rozwiązanie to - przycisk Sieci Życia - umożliwia w sytuacji bezpośredniego zagrożenia (np. zawał serca, atak astmy czy napad), poprzez wciśnięcie przycisku, uruchomienie automatycznego, natychmiastowego wezwania pomocy. Daje ono możliwość wezwania pomocy nawet wtedy, gdy dana osoba nie jest w stanie zadzwonić i powiedzieć komu i gdzie udzielenie pomocy jest niezbędne. W ramach Sieci Życia dyżurujący przez całą dobę operatorzy niezwłocznie po otrzymaniu sygnału przekazują wezwanie odpowiednim, do zasygnalizowanego zagrożenia, służbom, które podejmują skuteczną interwencję. Z sieci można korzystać przy pomocy komórkowego lub stacjonarnego aparatu telefonicznego. Można też wykorzystywać do tego celu występujące na rynku różne urządzenia dedykowane dla seniorów (różnego rodzaju opaski, centralki), jednakże odradzamy ich zakup, ponieważ naraża to seniorów na koszty. Z przycisku Sieci Życia w telefonie korzysta się bezpłatnie. Stowarzyszenie utrzymuje się ze składek członkowskich. Osobom starszym i niesamodzielnym oferuje się korzystanie z Sieci Życia bez konieczności opłacania dobrowolnych składek członkowskich.

Co należy zrobić, aby bezpłatnie korzystać z działań Stowarzyszenia? Wystarczy wypełnić i wysłać druk zgłoszenia do Sieci Życia. Dla osoby starszej wypełnienie czy też wysłanie nawet prostego druku, często stanowi problem, którego samodzielnie nie są w stanie pokonać.
W związku z powyższym tutejszy Ośrodek oferuje pomoc w wypełnieniu wniosku osobom starszym i niesamodzielnym oraz zwraca się z prośbą o rozpowszechnianie tych informacji wśród rodzin, zachęca do korzystania z bezpłatnego przycisku ,,Sieci Życiaˮ przy pomocy aparatu telefonicznego.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej pod adresem : www.ratownictwo.org Wnioski można otrzymać w Miejsko Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej ul. Plac Wolności 3, 87-410 Kowalewo Pomorskie, tel. 56 684-11-30 lub 56 684-28-73.

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF