Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim

Odbior odpadów wielkogabarytowych

11 października 2019 |
Beata Lewandowska
Powiększ zdjęcie

Informujemy, że zgodnie z umową nr GKiM.272.30.2016 z dnia 1 grudnia 2016 r zawartą z Firmą EKOSYSTEM Sp. z o.o. z Wąbrzeźna obowiązującą do 31.12.2019 br. istnieje możliwość przekazania przedsiębiorcy odpadów wielkogabarytowych oraz elektroodpadów z terenu nieruchomości.

Osoby zainteresowane bezpłatnym odbiorem odpadów mogą dokonać zgłoszenia osobiście w Referacie Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej bądź pod nr tel. 56 684 10 24 wew.528 lub 56 475 65 28.

Bezpłatny odbiór nastąpi wyłącznie z nieruchomości wcześniej zgłoszonych do tut. Urzędu.

Nadmieniamy, iż odpady wielkogabarytowe to takie, które ze względu na duże rozmiary lub wagę nie mieszczą się w pojemnikach. Do wielkogabarytów zaliczamy m.in. stoły, krzesła, sofy, kanapy, łóżka, dywany, materace, wózki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów itd. Zbiórka będzie obejmowała również urządzenia AGD, sprzęt elektryczny, elektroniczny  oraz teleinformatyczny.

Do grupy w/w odpadów nie należą natomiast: materiały rozbiórkowe, części budowlane i sanitarne, styropian, okna, drzwi, płoty, grzejniki, rolety, wanny, umywalki, muszle toaletowe, opony oraz gruz.

Bardzo cieszy nas fakt, że coraz więcej osób jest zainteresowanych odbiorem odpadów wielkogabarytowych ze swoich nieruchomości. Świadczy to o potrzebie utrzymania porządku i estetyki w obrębie swojej posesji.

W związku z powyższym zachęcamy do dalszej współpracy w tym zakresie. Zgodnie z obowiązującą umową w terminie do 31.12.2019 r. istnieje możliwość bezpłatnego przekazania odpadów.

Dbajmy o nasze otoczenie. Pamiętajmy, że wizerunek naszej posiadłości jest wizerunkiem nas samych.

(zamieszczono: 2019-08-21)