Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim

Szachiści LKS Promień Kowalewo z kolejnymi sukcesami

26 listopada 2019 |
Benedykt Mroziński
Powiększ zdjęcie

Szachiści z Kowalewa aktywnie uczestniczą w turniejach szachowych. Ostatnio rywalizowali w Gdańsku, Toruniu , Nowym Mieście Lubawskim oraz  w Karnkowie. 

W turnieju o Puchar Familijnego Gdańska świetnie w grupie głównej  zagrał Maciej Kobus zajmując II miejsce. W grupie szachistów  o rankingu 1200  bardzo dobrze zagrała ośmioletnia Wiktoria Laskowska, która była druga w kategorii juniorek. W grupie o rankingu 1000-1100 znakomicie zaprezentował  się, również ośmioletni, Jakub Leszczyc –Grabianka,  który był najlepszy wśród juniorów wypełniając piątą kategorie. W grupie o rankingu 1600 – 1700 trzeci był Aleksander Barański, a w grupie 1400 również trzecia była Zuzanna Barańska

W 41 Turnieju Mikołajkowym w Nowym Mieście Lubawskim ponownie świetnie zagrała Wiktoria Laskowska zajmując w grupie do 10 lat II miejsce, a jej rówieśniczka Maria Oskwarek do końca walczyła o trzecie miejsce,  ale po dramatycznym przebiegu  ostatniej partii, pechowo przegrała ze starszą przeciwniczką, zajmując czwarte miejsce. W grupie do 10 lat piąte miejsce zajął Błażej Żądlak, z tą samą liczbą punków co drugi zawodnik (decydowała punktacja pomocnicza).

W rozegranym w Karnkowie Turnieju o Puchar Wójta Gminy Lipno zwyciężył Sebastian Waszewski pokonując wyżej notowanych konkurentów  (obronił tytuł Mistrza Gminy przed roku), a trzeci był jego syn Maksymilian Waszewski .

W rozpoczętym  w październiku comiesięcznym cyklu turniejów Grand Prix Torunia odbyły się już dwie kolejki. Bardzo dobrze w kategorii juniorek prezentuje się Zuzanna Barańska ( w minioną sobotę zajęła I miejsce). Dobrze też zaprezentowali się Maciej Kobus oraz Kacper Wójcikowski, plasując się w czołówce wśród juniorów do 14 lat. Treningi szachowe odbywają w Miejskim- Gminnym Ośrodku Kultury w Kowalewie Pomorskim.

Galeria

  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie
  • Powiększ zdjęcie