Urząd Miejski w Kowalewie Pomorskim

Powszechny Spis Rolny - rachmistrzowie spisowi rozpoczynają prace spisowe

25 września 2020 |
Edyta Jasińska
Powiększ zdjęcie

Powszechny Spis Rolny rozpoczął się 1 września i potrwa do 30 listopada 2020 r. Od 1 października z użytkownikami gospodarstw rolnych, którzy nie spisali się samodzielnie będą kontaktować się rachmistrzowie spisowi.

Na terenie naszej gminy rachmistrzami są: Pani Lucyna Obernikowicz oraz Pani Jolanta Olszewska.

Zgodnie z nowelizacją ustawy o powszechnym spisie rolnym oraz w związku z panującą sytuacją epidemiczną, Centralne Biuro Spisowe przyjęło założenie, że spis będzie realizowany jedynie metodą CATI (wywiadu telefonicznego). Ma to na celu zapewnienie ochrony rachmistrzowi terenowemu i respondentom.

Użytkownik gospodarstwa rolnego nie może odmówić przekazania danych w ramach spisu rolnego w formie wywiadu telefonicznego.

Spisu można dokonać samodzielnie na dwa sposoby:
- poprzez formularz internetowy, dostępny od 1 września br. wraz z instrukcją do logowania na stronie internetowej GUS https://spisrolny.gov.pl (samospis),
- telefonicznie - w przypadku braku dostępu do Internetu– kontaktując się z infolinią spisową na numer 22 279 99 99 wew. 1 i wybrać opcję „Spisz się przez telefon".

Zachęcamy do przeprowadzenia samospisu internetowego już dziś i nie odkładania tego do ostatniej chwili.

W Urzędzie Miejskim w Kowalewie Pomorskim zostało utworzone stanowisko komputerowe do przekazania danych w ramach samospisu internetowego, dla osób które nie mają takich możliwości technicznych.

W celu dokonania samospisu w Urzędzie Miejskim użytkownik powinien posiadać dane wskazane w załączniku.

W przypadku jakichkolwiek pytań lub wątpliwości dotyczących spisu rolnego można skontaktować się z infolinią spisową pod numerem 22 279 99 99, wew. 1 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora). Konsultanci infolinii pomogą w wypełnieniu formularza spisowego. Infolinia pomoże również zweryfikować rachmistrza, upewnić się czy rolnicy są objęci obowiązkiem spisowym. Przez infolinię można zgłosić fakt, że nie prowadzi się już gospodarstwa rolnego.

Pliki do pobrania