Rychnowskie Sokoły na piątkę w Mistrzostwach Polski

1 października 2020 |
UKS "Sokół" Wielkie Rychnowo
Powiększ zdjęcie

W dniach 26-27.09.2020r. br. kolarski peleton zawitał do Wielkopolski, gdzie w gminach Opatówek i Godziesze Wielkie, rozegrane zostały Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym w jeździe na czas dwójek i drużyn.

Pierwszego dnia rozegrano podczas jazdy dwójkami na czas świetnie spisały się nasze młodziczki Wiktoria Nowakowska i Martyna Lewandowska, które wywalczyły 5. miejsce. Następnie do boju o medale ruszyli młodzicy, gdzie na starcie stanęło 35 dwójek. Nasz duet Konrad Ostrowski wraz z Michałem Dąbrowskim wywalczył 15. miejsce, a Franciszek Błaszkiewicz z Aleksandrem Lipińskim "wykręcili" 19. czas.

Niedzielną jazdę drużynową na czas zakończyliśmy na dobrym 5. miejscu. Brawa dla drużyny w składzie: Franciszek Błaszkiewicz, Michał Dąbrowski, Aleksander Lipiński i Konrad Ostrowski, która dzielnie walczyła na dystansie 20 kilometrów, zdobywając kolejne bezcenne doświadczenia kolarskie.

Obecnie UKS „Sokół” Wielkie Rychnowo przygotowuje się do ostatnich startów w sezonie oraz opracowuje koncepcję naboru do sekcji kolarskiej na sezon 2021- szczegóły wkrótce